Kluzik-Rostkowska nazwała polityków PiS "burakami". Ale miała bardzo poważny powód

Joanna Kluzik-Rostkowska ma żal do polityków PiS za ich zachowanie w stosunku do ekspertów od koni arabskich.
Joanna Kluzik-Rostkowska ma żal do polityków PiS za ich zachowanie w stosunku do ekspertów od koni arabskich. Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
"Drogi PiS, jesteście BURAKAMI!!!" – takiego (zachowana pisownia oryginalna) tweeta napisała Joanna Kluzik-Rostkowska. Byłą minister edukacji w rządzie PO-PSL rozsierdziła informacja, że na dwa dni przed aukcją Pride Of Poland z listy gości honorowych wykreślono uznanych specjalistów od koni arabskich.

Obecna posłanka PO przytoczyła informacje RMF FM, z których wynika, że z listy gości aukcji wykreślono wieloletnich działaczy Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich. Chodzi o Jerzego i Urszulę Białoboków, Irenę Cieślak oraz Alinę Sobieszak.
Agencja Nieruchomości Rolnych oraz stadnina w Janowie Podlaskim były zaniepokojone ich zaproszeniem, ponieważ są to autorytety, które od dawna krytykują ich działania.

Przypomnijmy, że w lutym 2016 roku Agencja Nieruchomości Rolnych odwołała w cieniu skandalu wieloletniego prezesa stadniny w Janowie Podlaskim Marka Trelę. Agencja przekonywała, że w stadninie łamane są przepisy. Koniec końców kilka dni temu śledztwo dotyczące nieprawidłowości umorzono, a prestiż polskich koni arabskich znacznie ucierpiał. Sam Trela, jako niekwestionowany specjalista w dziedzinie, szybko znalazł pracę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Trwa ładowanie komentarzy...