Symboliczne zdjęcie. Agnieszka Holland na Krakowskim Przedmieściu tłumaczyła turystom, co to są miesięcznice

To zdjęcie ma potencjał stać się symbolicznym. Dziś kolejna miesięcznica smoleńska.
To zdjęcie ma potencjał stać się symbolicznym. Dziś kolejna miesięcznica smoleńska. Fot. Marta Bogdanowicz
Wydarzenia z Krakowskiego Przedmieścia dziesiątego dnia każdego miesiąca stają się już polską tradycją. Tak do końca my Polacy nie wiemy, dlaczego dzieje się to co się dzieje, nie mówiąc już o zagranicznych turystach. Wczoraj wieczorem ruszyła im na pomoc Agnieszka Holland.

Obarierkowanie i zastępy policjantów na Krakowskim Przedmieściu zwiastowałyby co najmniej przyjazd jakiejś ważnej osobistości. Jednak to nie wizyta zagranicznych gości jest powodem takie wzmożenia. To kolejna miesięcznica smoleńska, na której Jarosław Kaczyński wraz z grupą swoich zwolenników przejdzie w wiecu poparcia dla dobrej zmiany. Zapewne też znów zbliżymy się do prawdy, o tym, co stało się pod Smoleńskiem w 2010 roku.

To, co dzieje się na Krakowskim Przedmieściu, próbowała wytłumaczyć spacerującym turystom Agnieszka Holland.
Pojawiły się oczywiście sugestie, że była to ustawka, ale to nie pierwszy raz, kiedy goście nie potrafią zrozumieć, co się dzieje i dlaczego.
Ale nie tylko oni mają z tym problem. Ciekawe, co powie dziś prezes PiS. Przecież to pierwsza miesięcznica od rozpoczęcia poważnych turbulencji w obozie władzy. Interesujące, że tego, co sądzi rzeczywisty przywódca naszego kraju, dowiadujemy się ze "spotkań modlitewnych".
Trwa ładowanie komentarzy...