Duży sukces Polaków. Katamaran Roberta Szustkowskiego zajął drugie miejsce w legendarnych regatach Rolex Fastnet Race

Robert Szustkowski zdobył srebro w regatach Rolex Fastnet Race.
Robert Szustkowski zdobył srebro w regatach Rolex Fastnet Race. Fot. Materiały prasowe
Gdy oczy większości polskich kibiców są zwrócone na Mistrzostwa Świata w Londynie, kolejny z Polaków zaliczył spory sukces w zupełnie innej dyscyplinie. Polski katamaran z Robertem Szustkowskim zajął drugie miejsce w prestiżowych regatach Rolex Fastnet Race.

Jeśli wcześniej nie słyszeliście o tej imprezie, szybko nadróbcie straty. To legendarne regaty, jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie. Polska załoga, która płynęła na katamaranie R-Six należącym do Roberta Szustowskiego spisała się na medal. Dosłownie i w przenośni, bowiem zajęli drugie miejsce w klasie wielokadłubowców. Poza Szustowskim w skład srebrnej ekipy wchodził Robert Janecki (skipper), Jarosław Kazberuk, Albert Gryszczuk, Jacek Wysocki, Andrzej Mioduszewski, Tomasz Januszewski i Will Best.

Wynik, który pozwolił stanąć im na podium to 3 dni, 3 godziny, 2 minuty i 3 sekundy. To czas, w którym pokonali dystans z południowej Irlandii do Playmouth w Anglii. Żadna polska ekipa w historii nie przepłynęła go tak szybko. Żeby zrozumieć skalę sukcesu, wystarczy wspomnieć, że w regatach brało udział aż 364 łodzi, na których pływało ponad 2700 żeglarzy z 29 krajów.

Fastnet Race (od 2001 roku Rolext Fastnet Race) to impreza z wieloletnią historią. Jest organizowana co dwa lata już niemal od 100 lat, bo pierwsze regaty odbyły się w 1925 roku. Dystans, z którym mierzą się żeglarze to 1,126 kilometrów, czyli 806 mil morskich.


Robert Szustkowski jest polskim przedsiębiorcą, który na co dzień mieszka w Szwajcarii. Prowadzi serię biznesów na całym świecie. Żegluga to niejedyne ekstremalne hobby biznesmena. Od paru lat startuje także w rajdach cross-country, a w 2010 roku po raz pierwszy mierzył się w Rajdzie Dakar.





Trwa ładowanie komentarzy...