Dr Targalski potraktował Andrzeja Dudę jak starego wroga. Widzi prezydenta w "niemieckich dybach"

Dr Targalski znany jest ze swojego ostrego języka.
Dr Targalski znany jest ze swojego ostrego języka. Fot. Grzegorz Skowronek / AG
– Prezydent Andrzej Duda stał się gwarantem bezpieczeństwa wymiaru bezprawia stojącego na straży "ubekistanu", poprzez zawetowanie dwóch ustaw i uniemożliwienie stosowania trzeciej ustawy, której mógł nie musiał wetować, ponieważ ona bez tych dwóch pierwszych i tak nie ma żadnej mocy prawnej – powiedział na antenie Telewizji Republika dr Jerzy Targalski.

Historyk, ale przede wszystkim ze względu na swoje ostre jak żyletka poglądy ulubieniec prawicowych stacji informacyjnych, bardzo wyraźnie zdystansował się od głowy państwa. – Uważam, że prezydent Duda będzie mianował jedynie takich generałów jakich mu podsunie gen. Dukaczewski, natomiast wszelkie inne propozycje będą przez niego odrzucane. Chodzi bowiem o to, by "ubekistan" miał pełną kontrole nad wojskiem, którą zaczął systematycznie tracić – stwierdził dr Targalski.

Dodał, że Duda w jego ocenie pójdzie jednak dalej. Co dla niego jest oczywiście negatywne: – Następnym obszarem działań prezydenta będzie uniemożliwienie przyjęcia ustawy dekoncentracyjnej pod wpływem telefonu Angeli Merkel.
Historyk odniósł się także do słów Rafała Ziemkiewicza, który stwierdził, że prezydent stał się niezależny. W jego ocenie o żadnej niezależności nie powinno być mowy. – Andrzej Duda srebrny łańcuszek, który go łączył z Jarosławem Kaczyńskim, zerwał i w zamian za to wybrał nałożone przez bezpiekę solidne, niemieckiej roboty dyby. Jeżeli na tym ma polegać niezależność i wolność to ja wolę takiej wolności nie doświadczać – uznał.

Przypomnijmy, że dr Targalski bardzo ciężko zniósł dwa weta prezydenta Dudy. Jeszcze w lipcu twierdził, ze prezydent "chodzi na pasku bezpieki".

Źródło: Telewizja Republika
Trwa ładowanie komentarzy...