"Wiadomości" znów naciągają rzeczywistość. TVP ogłosiła, że politykę polskiego rządu popierają Szwedzi

"Szwedzi popierają politykę polskiego rządu" - ogłosiły wczoraj "Wiadomości" TVP
"Szwedzi popierają politykę polskiego rządu" - ogłosiły wczoraj "Wiadomości" TVP Fot. Screen z "Wiadomości" TVP 1
"Twardą politykę polskiego rządu dotyczącą imigrantów popierają między innymi Szwedzi" – ogłoszono we wczorajszych "Wiadomościach" TVP. Na dowód przytoczono sondę przeprowadzoną przez szwedzki, prawicowy portal informacyjny.

Jeden z materiałów wczorajszych "Wiadomości" TVP poświęcono Szwedowi, który sześć lat spędził w niewoli terrorystów z Al Kaidy. Ni stąd, ni zowąd odniesiono to do sytuacji Polski i niechęci partii rządzącej do przyjmowania uchodźców. "Z powodu obawy o bezpieczeństwo polski rząd odmówił zgody na relokację do Polski uchodźców z krajów muzułmańskich, którzy teraz przebywają w greckich i włoskich obozach" – stwierdził Waldemar Stankiewicz, autor materiału .
Następnie dodał, że "taka postawa znajduje coraz większe zrozumienie w Europie". I tu TVP powołało się na sondę prawicowego, szwedzkiego portalu Nyheteridag.se, z której wynika, że "solidarność z polskimi władzami wyraziło 97 proc. spośród ponad 8 tysięcy głosujących".

Dziennikarze Gazeta.pl odnotowali, że szwedzki portal pod jednym z artykułów zapytał swoich czytelników o to, czy "Polska ma rację, odmawiając przyjęcia muzułmańskich imigrantów?"
Ponadto, zwrócili uwagę, że "niektórzy jego (portalu –
red.) pracownicy są związani z radykalnie prawicową partią Szwedzcy Demokraci. Szwedzkie organizacje i inne media określają portal jako 'populistycznie prawicowy' i 'ksenofobiczny'". To wytykali TVP także internauci.

źródło: Gazeta.pl; TVP
Trwa ładowanie komentarzy...