Prokuratura weszła do stodoły ministra Szyszki. Chodzi o skórę rysia

Prokuratura sprawdza stodołę ministra Szyszki
Prokuratura sprawdza stodołę ministra Szyszki Fot. Sławomir Kamiński / AG
Policja na zlecenie prokuratury wszczęła dochodzenie ws. ministra Jana Szyszki. Będzie sprawdzać, czy skóra rysia, którą polityk trzyma w swojej słynnej stodole, pochodzi z legalnego źródła - pisze "Gazeta Wyborcza".

– Wpłynęło zawiadomienie w sprawie przechowywania wyprawionej skóry rysia na terenie budynku w Tucznie, należącym do Jana Szyszki. Osoba, która zgłosiła nam tę sprawę już została przesłuchana w Warszawie. Sprawę przekazaliśmy policji celem przeprowadzenia czynności sprawdzających. W dniu 24 lipca 2017r wszczęte zostało dochodzenie – mówi w komentarzu dla "Wyborczej" Piotr Łosiewski z Prokuratury Rejonowej w Wałczu. Odmawia jednak potwierdzenia, czy prokuratorzy odwiedzili już stodołę Szyszki.

Z informacji dziennika wynika, że na ministra doniosła osoba prywatna reprezentowana przez kancelarię prawniczą z Dolnego Śląska. Osoba ta sama "zaadoptowała żyjącego na wolności rysia i co miesiąc wpłaca składkę na tego zwierzaka".

Skąd wiadomo, że u Szyszki znajduje się skóra? Alarm w tej sprawie wszczęto po publikacjach o stodole ministra w Tucznie. Jedna z dziennikarek z niesmakiem opisywała, co tam zobaczyła. "Minister Szyszko we własnych progach niewątpliwie zyskuje (...) Pierwsze dobre wrażenie psują jednak widoczne na każdym kroku myśliwskie trofea. Wypchane zwierzęta, poroża na ścianach, skóry dzików na podłodze, a saren i nawet rysia ze szklanymi oczami – na meblach” – relacjonowała.

"Prawdziwa miłość profesora Jana Szyszki to 1200 hektarów leśnych powierzchni badawczych w Tucznie w woj. zachodniopomorskim. Częściowo są to pola PGR zalesione ręką człowieka kilkadziesiąt lat temu gdzie od 30 lat emerytowany już juz profesor SGGW prowadzi "swoje badania" i znajduje ukojenie. A co najważniejsze to las idealny, pokazujący jak tworzyć miejsca pracy i służyć ludziom" – pisaliśmy w naTemat.


Źródło: "Gazeta Wyborcza"
Trwa ładowanie komentarzy...