Prognoza pogody na piątek. UWAGA, zapowiadane są "burze o ekstremalnej intensywności"

Prognoza pogody na piątek. Gdzie będą burze?
Prognoza pogody na piątek. Gdzie będą burze? Fot. meteoprognoza.pl
To będzie kolejna niespokojna noc. Z południowego zachodu do Polski nadciągają gwałtowne burze. Meteorolodzy mówią wręcz o zjawiskach "o ekstremalnej intensywności". Gdzie się ich spodziewać? Sprawdźcie prognozę pogody.

Najbardziej niepokoić się powinni mieszkańcy Wielkopolski. Znad Czech wkroczyła do Polski strefa chmur z opadami deszczu, gradu i silnym wiatrem, która powoli wędruje na północ. Po południu dotrze do Poznania i w okolice.
Od godz. 17:00 dnia 11.08.2017 r. do godz. 03:00 dnia 12.08.2017 r. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad – donosi IMGW w prognozie pogody dla stolicy Wielkopolski.Komunikat ws. spodziewanych burz wydali też członkowie Estofexu, organizacji, która zrzesza m.in. meteorologów. - Burze o ekstremalnej intensywności, z możliwością generowania bardzo silnych porywów wiatru, trąb powietrznych oraz opadów gradu o dużej średnicy są możliwe dzisiaj w zachodniej Polsce. Jest to sytuacja na granicy 2 oraz 3 (najwyższego) poziomu ostrzeżenia – informują.

Mieszkańcy zachodniej Polski powinni więc zadbać o to, by z balkonów i podwórek zniknęły wszystkie rzeczy, które przy mocnym wietrze mogą wyrządzić szkody. Warto też pamiętać, by nie parkować samochodów pod drzewami.

Bardziej szczegółową prognozę pogody można znaleźć TUTAJ
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...