Prognoza pogody na piątek. UWAGA, zapowiadane są "burze o ekstremalnej intensywności"

Prognoza pogody na piątek. Gdzie będą burze?
Prognoza pogody na piątek. Gdzie będą burze? Fot. meteoprognoza.pl
To będzie kolejna niespokojna noc. Z południowego zachodu do Polski nadciągają gwałtowne burze. Meteorolodzy mówią wręcz o zjawiskach "o ekstremalnej intensywności". Gdzie się ich spodziewać? Sprawdźcie prognozę pogody.

Najbardziej niepokoić się powinni mieszkańcy Wielkopolski. Znad Czech wkroczyła do Polski strefa chmur z opadami deszczu, gradu i silnym wiatrem, która powoli wędruje na północ. Po południu dotrze do Poznania i w okolice.
Od godz. 17:00 dnia 11.08.2017 r. do godz. 03:00 dnia 12.08.2017 r. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad – donosi IMGW w prognozie pogody dla stolicy Wielkopolski.

Komunikat ws. spodziewanych burz wydali też członkowie Estofexu, organizacji, która zrzesza m.in. meteorologów. - Burze o ekstremalnej intensywności, z możliwością generowania bardzo silnych porywów wiatru, trąb powietrznych oraz opadów gradu o dużej średnicy są możliwe dzisiaj w zachodniej Polsce. Jest to sytuacja na granicy 2 oraz 3 (najwyższego) poziomu ostrzeżenia – informują.

Mieszkańcy zachodniej Polski powinni więc zadbać o to, by z balkonów i podwórek zniknęły wszystkie rzeczy, które przy mocnym wietrze mogą wyrządzić szkody. Warto też pamiętać, by nie parkować samochodów pod drzewami.

Bardziej szczegółową prognozę pogody można znaleźć TUTAJ
Trwa ładowanie komentarzy...