Polska zorganizuje europejskie wybory mistera gejów. Poseł PiS już protestuje

W Polsce zostanie wybrany kolejny Mr Gay Europe.
W Polsce zostanie wybrany kolejny Mr Gay Europe. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Polska była już gospodarzem mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. W przyszłym będzie organizować finał konkursu Mr Gay Europe. To jedna z największych tego typu imprez na świecie. Poprzednie edycje były m.in. w Oslo, Budapeszcie, Rzymie i Wiedniu. Tegoroczny finał w Sztokholmie przyciągnął dziesięciotysięczną widownię i setki dziennikarzy. Gejem roku został 37-letni Anglik Matt Rood.

Polska prawica już jest wściekła. Zwłaszcza, że w przyszłym roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i szereg imprez z nią związanych. W internecie wre: "

"Są różne zboczenia, ale to nie powód do ich promowania. Nie chcę żeby moje dzieci musiały oglądać homoseksualistów demonstrujących ich cokolwiek, tak samo jak nie życzę sobie żeby moje dzieci musiały idąc po chodniku oglądać ulotki agencji towarzyskich. Dlaczego oni chcą nas na siłę "uświadamiać"? Na prawdę, nie mają żadnego powodu do dumy. Jestem zniesmaczony."

"Gej roku w Polsce. Masakra. Niech się zamkną w jakimś magazynie i wybierają. Byle nie latali roznegliżowani po mieście. Czym głośniej geje krzyczą, że są normalni, tym bardziej ludzie nabierają wątpliwości. Normalni ludzie nie wrzeszczą, że są normalni."

"To straszne. Jak można być gejem albo lesbijką? Ludzie, otwórzcie swoje oczy. Żyjcie w zgodzie z tym jak zostaliście stworzeni."

Poseł PiS Stanisław Pięta mówi "Rzeczpospolitej", że centra zarządzania kryzysowego będą w pełnej gotowości. – Polacy odrzucają tę nachalną antykulturę, propagowaną przez przemysł gejowski. Wiedzą, że narody, które wybrały taką drogę, pogrążają się w kulturowym chaosie i gwałtownie degenerują – twierdzi Pięta.


Polski finał ma być między 4 a 8 sierpnia. Imprezy związane z konkursem będą m. in. w Warszawie i Wrocławiu. Jak podaje "Rzeczpospolita", uczestnicy mają też odwiedzić Auschwitz, by poznać historię eksterminacji gejów przez nazistowskie Niemcy. Finał w Poznaniu w plenerze lub teatrze. Szef imprezy przyznał, że Polska wygrała walkę o organizację, bo przygotowała ciekawą ofertę. Polityka w kraju też nie przeszła bez echa.
Tore Aasheim
szef Mr Gay Europe

"Organizując konkurs w Polsce, chcemy wysłać sygnał do środowiska gejowskiego w całej Europie, że musimy stać ramię w ramię i wspierać naszych braci i siostry na całym kontynencie.

Na czym polega impreza Mr Gay Europe? To niemal typowy konkurs piękności. Jednak mocniej niż uroda uczestników punktowane są ich poglądy, a w konkursie muszą przedstawić propozycję kampanii społecznej.

Źródło: rp.pl
Trwa ładowanie komentarzy...