Dziennikarze Polskiego Radia nie będą pić Tigera. Prawica: "I bardzo dobrze!"

Polskie Radio rezygnuje z zakupów produktów firmy Maspex. Wszystko przez kontrowersyjną reklamę ich napoju.
Polskie Radio rezygnuje z zakupów produktów firmy Maspex. Wszystko przez kontrowersyjną reklamę ich napoju. Fot. Wojciech Surdziel / AG
Do bojkotu firmy produkującej Tigera dołącza Polskie Radio. Wszystko przez kontrowersyjną reklamę. Agencja zakpiła z Powstania Warszawskiego zdjęciem środkowego palca i tekstem "Dzień pamięci. Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!". Firma co prawda przeprosiła i przekazał pół miliona złotych na fundację pomagającą żołnierzom Armii Krajowej, ale to nie przekonało wszystkich.

Te słowa potraktować jak oficjalne oświadczenie.
Mariusz Staniszewski
Członek zarządu Polskiego radia

"Polskie Radio rezygnuje z zakupów produktów firmy Maspex, ponieważ w naszej tradycji drwienie z bohaterów nie mieści się w kanonie zachowań, które byłyby tolerowane. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby taka instytucja jak Polskie Radio dokonując wyboru i zakupując produkty, w pewnym sensie autoryzowała tego rodzaju zachowania. To jest poza przyjętymi w Polsce normami, w związku z tym musimy tak postąpić."

Wielu internautów zapowiedziało bojkot produktów firmy Maspex. Również TVP pokazało co myśli o tej firmie. Dziennikarz Marek Rachoń ostentacyjnie opróżnił puszkę napoju w studiu.
Michał Rachoń wylał TIGERA

Rachoń nie mógł przepuścić takiej okazji do happeningu.

Opublikowany przez WIDEO natemat.pl na 10 sierpnia 2017
O decyzji Polskiego Radia portal niezalezna.pl napisał "I bardzo dobrze!" i dodał, że według nieoficjalnych informacji Tiger ma zniknąć ze stacji paliw jednego z koncernów. Maspex na bojkocie może sporo stracić, bo do firmy należy sporo produktów.

Napój energetyczny Tiger 1 sierpnia wrzucił okolicznościową grafikę, która szkaluje pamięć o Powstańcach Warszawskich....

Opublikowany przez Demaskator na 9 sierpnia 2017
Radni PiS z Warszawy chcą, by sprawą kontrowersyjnej reklamy zajęła się prokuratura.

Źródło: polskieradio.pl
Trwa ładowanie komentarzy...