Księża nie mogą dodawać "buziek". Poznańska kuria zakazała używania emotikonek

Księża z Poznania mają nie używać emotikonek
Księża z Poznania mają nie używać emotikonek Fot. Pixabay
"To infantylne" - uważa poznańska kuria i zakazuje duchownym używania popularnych emotikonek. To nieodłączny element internetowych korespondencji. "Buźki" pomagają zrozumieć odbiorcy ton wypowiedzi. Apel został skierowany do proboszczów archidiecezji po tym jak w oficjalnej, parafialnej korespondencji wielu z nich dodawało za dużo uśmieszków.

O ile w mediach społecznościowych księża mogą wklejać emotki do woli, o tyle w ogłoszeniach na stronie już nie wypada. "Informacje te odnoszą się do treści religijnych i nie powinny stawać się banalne, ale dobrze świadczyć o kulturze nadawcy" - czytamy w komunikacie kurii.
ks. Maciej Szczepaniak
Rzecznik poznańskiej kurii

"Nie jest to bardzo nasilone zjawisko, ale widzimy, że niektórzy księża starają się być nowocześni nawet pisząc ogłoszenia parafialne. Proboszczami coraz częściej zostają księża wychowani już w kulturze mediów społecznościowych - nasza prośba kierowana jest zwłaszcza do nich."

Według księdza, ogłoszenia parafialne to poważna sprawa. Tymczasem emotki można było znaleźć np. przy okazji informacji kierowanych do osób młodych, czy w miejscu podziękowań. Były nawet przypadki, że duchowni dodawali buźki... w niemal każdym akapicie.

Źródło: rmf24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...