Toporna propaganda zniechęca odbiorców. "Wiadomości" w ciągu dwóch lat straciły ponad 800 tysięcy widzów

Kierownictwo TVP ma powody do zmartwienia – w ciągu dwóch lat "Wiadomości" straciły 860 widzów i nic nie wskazuje na to, żeby ta tendencja miała się zmienić.
Kierownictwo TVP ma powody do zmartwienia – w ciągu dwóch lat "Wiadomości" straciły 860 widzów i nic nie wskazuje na to, żeby ta tendencja miała się zmienić. Fot. screen z wiadomosci.tvp.pl
Marzena Paczuska nie ma powodów do radości. Kierowane – przynajmniej oficjalnie, bo trafiła na tajemniczy urlop – przez nią "Wiadomości" w ciągu dwóch lat straciły 860 tysięcy widzów i przegrywają z "Faktami", głównym programem informacyjnym konkurencyjnego TVN. Wiadomości podawane przez telewizję publiczną oceniane są przez widzów jako nierzetelne, niewiarygodne i jednostronne.

Uczciwie trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich dwóch lat wszystkie dzienniki informacyjne zanotowały niższe wyniki oglądalności. "Fakty" w pierwszym półroczu 2017 roku oglądało o 116 tysięcy mniej osób niż w pierwszym półroczu 2015 roku. "Wydarzenia" Polsatu straciły prawie 250 tysięcy widzów, "Panorama" 204 tysiące, a "Teleexpress" aż 867 tysięcy. "Wiadomości", podobnie jak "Teleexpress", także straciły około 860 tysięcy widzów.

Główne wydanie dziennika informacyjnego TVP notowało spadek oglądalności praktycznie każdego miesiąca poczynając od początku 2016 roku, kiedy szefem TVP został Jacek Kurski, a Marzena Paczuska została szefem redakcji "Wiadomości". Dopiero jednak porównanie danych za pierwsze półrocze tego roku z danymi za 2015 pokazuje skalę zniszczeń, jakie ekipa dobrej zmiany poczyniła na Woronicza. Dziś najchętniej oglądanym programem informacyjnym są "Fakty" TVN, potem "Teleexpress", a "Wiadomości" są dopiero na trzecim miejscu. 300 tysięcy widzów więcej preferuje program TVN nad program TVP.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, część Polaków zwyczajnie bojkotuje programy informacyjne emitowane w mediach narodowych. Ale nawet pośród ludzi sympatyzujących z "dobrą zmianą" "Wiadomości" są postrzegane jakie toporna propaganda, która raczej odpycha widzów zamiast ich przyciągać. Od kilku dni mówi się o przymusowym urlopie Marzeny Paczuskiej i jej możliwym odwołaniu.


Źródło: Wirtualne Media
Trwa ładowanie komentarzy...