Alarmy pogodowe aż dla 6 województw! Noc z soboty na niedzielę znowu może być bardzo niebezpieczna

Dzisiejsza noc również może być w Polsce niespokojna. Niebezpieczne zjawiska pogodowa przesuwają się do inne regiony kraju.
Dzisiejsza noc również może być w Polsce niespokojna. Niebezpieczne zjawiska pogodowa przesuwają się do inne regiony kraju. Fot. Marta Błażejowska
W miejscach, które dotknęły kataklizmy pogodowe z ubiegłej nocy wciąż trwają akcje służb i dopiero powoli podliczane są straty. Tymczasem meteorologowie nie pozostawiają wątpliwości, iż nad Polską wciąż wisi niebezpieczeństwo. Dzisiejszej nocy znowu może dojść do niebezpiecznych zjawisk pogodowych takich, jak silne burze i huraganowy wiatr.

Tak wynika z komunikatów ostrzegawczych, które publikowane są w serwisie Meteo Alarm, który czerpie dane od wszystkich najlepszych instytutów badawczych w Europie. Żółte i pomarańczowe alerty pogodowe zarządzono tam dla województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Wszędzie tam największe prognozowane zagrożenie to silne burze.
Jak informowaliśmy w naTemat, w nocy z piątku na sobotę kataklizmy pogodowe objęły przede wszystkim województwo pomorskie i kujawko-pomorskie. Pod połamanymi przez wichury drzewami na Pomorzu zginęło aż 5 osób, w tym dwie nastoletnie harcerki z obozu w Suszku. Kilkadziesiąt osób w całym regionie zostało rannych. Uszkodzeniu uległy liczne domy i infrastruktura, w tym przede wszystkim sieci energetyczne.
Trwa ładowanie komentarzy...