Kolejny medal dla Polski na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata! Kamila Lićwinko zdobyła brąz w skoku wzwyż

Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Powiększa się medalowy dorobek reprezentacji Polski na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata. W sobotni wieczór brązowy krążek w skoku wzwyż zdobyła Kamila Lićwinko! 31-letnia Polka w swojej najlepszej próbie osiągnęła wysokość 1,99 m.

Lepsze od Kamili Lićwinko okazały się tylko Ukrainka Julia Lewczenko i pochodząca z Rosji Marija Lasickene, która na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata startowała pod flagą Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych. Zwyciężczyni Lasickene w najlepszej próbie skoczyła na wysokość 2,03 m, a Lewczenko osiągnęła wynik 2,01 m.

Jak informowaliśmy wcześniej w naTemat, w klasyfikacji generalnej Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Polska zajmuje 3. miejsce. Po sukcesie Kamili Lićwinko ta pozycja na pewien czas została umocniona. Jednak po piętach Polakom depczą reprezentanci Wielkiej Brytanii, którzy w chwili obecnej tracą do biało-czerwonych jedynie jeden punkt w generalce.