Hindus pobity w autobusie przez pijanego mężczyznę. Gronkiewicz-Waltz: "Warszawa jest miastem otwartym"

Student z Indii został pobity w warszawskim autobusie w biały dzień.
Student z Indii został pobity w warszawskim autobusie w biały dzień. Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta
Student z Indii jechał autobusem linii 125 w Wawrze. Został zaatakowany w biały dzień - wczoraj tuż po południu. Przy ujęciu napastnika pomagał kierowca autobusu, bo jak wynika z relacji świadka "W środku byli głównie starsi ludzie". Hindusowi nic nie jest. Miał ogólne potłuczenia i wyszedł już ze szpitala. Napastnikowi grozi nawet 5 lat więzienia.

35-latek zwyzywał i pobił 23-letniego studenta z Indii. Wszystko jest nagrane na monitoringu. Był z nim 32-letni kolega, który również został zatrzymany przez mundurowych. "Obaj byli pijani i wcześniej notowani przez policję. Wciąż przebywają w policyjnym areszcie. Policja gromadzi materiał dowodowy. W poniedziałek trafi do prokuratury. Atak może wypełniać znamiona przestępstwa opisanego w art. 119 kodeksu karnego" - mówi "Wyborczej" kom. Monika Brodowska z Komendy Stołecznej Policji.

"Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

To kolejny rasistowski atak w Warszawie. Kilka dni temu na Żoliborzu pobito Etiopczyka. Zachanie na Twitterze potępia prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Źródło: wyborcza.pl
Trwa ładowanie komentarzy...