Jest coś gorszego niż wpis Jakiego o "bydlakach z Rimini". To reakcja fanów wiceministra

Wpis ministra Patryka Jakiego o gwałcicielach wywołał burzę
Wpis ministra Patryka Jakiego o gwałcicielach wywołał burzę Fot. Dawid Zuchowicz / AG
Patryk Jaki oburzył wielu proponując karę śmierci i tortury dla sprawców brutalnego gwałtu w Rimini. Ale znaleźli się też tacy, którzy mu przyklasnęli. W kilka godzin jego wpis otrzymał kilka tysięcy pozytywnych reakcji na Facebooku.

"Za #rimini dla tych bydlaków powinna być kara śmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywrócił bym również tortury" – napisał wiceminister sprawiedliwości. Chodzi o sprawę polskiego małżeństwa, które zostało brutalnie zaatakowane w Rimini. Kobieta została zbiorowo zgwałcona.


Na głowę Jakiego posypały się gromy krytyki, ale ma on swoich obrońców. Niektórzy piszą, że bardziej wymowna niż jego wypowiedź jest reakcja fanów wiceministra. Wpis Jakiego ma ponad 7 tys. polubień na Facebooku. Wśród komentarzy często zdarzają się te pozytywne. "Tak trzymać! Tylko widmo kary śmierci jest w stanie powstrzymać takich bydlaków" - napisał jeden z internautów.

"Może nie jestem zwolennikiem Kaczyńskiego, może nie każda decyzja PiS mi odpowiada, ale cieszę się że z Opola mamy takiego polityka" – skomentował kolejny. Podobnych wpisów było więcej.

To tylko pokazuje, że medialne oburzenie na Jakiego swoją drogą, ale reakcja wielu wyborców to co innego. Wypowiedź wiceministra, choć szokująca, wielu osobom może się podobać.
Trwa ładowanie komentarzy...