"Nie daj się nabrać. Sprawdź zanim podpiszesz". Premier Szydło napisała list i... zaliczyła wpadkę

Ta wpadka dowodzi, że zawsze należy sprawdzać dwa razy to, co się napisało. I podpisało.
Ta wpadka dowodzi, że zawsze należy sprawdzać dwa razy to, co się napisało. I podpisało. Fot . Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta, screen z twitter.com/ szefernaker
Przedstawiciele partii rządzącej chwalili się w weekend otwarciem koszalińskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Siedemnastego w kraju i zarazem pierwszego w mieście niebędącym stolicą województwa. Z tej okazji premier Beata Szydło napisała list, w którym zaliczyła wpadkę.

Wydarzenie to miało oprawę godną otwarcia strategicznego obiektu wybudowanego za setki milionów złotych. Na Twitterze otwarcie KOWR-u promował sam Joachim Brudziński, specjalny program nadał szczeciński ośrodek TVP, a list do mieszkańców Koszalina, który opublikował Paweł Szefernaker, napisała sama Beata Szydło. I właściwie, gdyby nie minister Szefernaker, całe wydarzenie przeszłoby zapewne w kraju bez echa.
Można powiedzieć, że list jak setki innych przy podobnych okazjach, podkreślający rangę wydarzenia i zwracający uwagę na sukces i dbałość o mieszkańców regionu.

Jednak Sławomir Nitras, zachodniopomorski poseł Platformy Obywatelskiej zwrócił uwagę na początek ostatniego akapitu listu premier Szydło.
Fragment listu premier Beaty Szydło

Mieszkańcom Koszalina i dawnego województwa środkowopomorskiego życzę, by kolejne lata urzeczywistniły Wasze marzenia, by Oddział Terenowy KOWR jak najskuteczniej Wam służył.


Dobrze panowie Szefernaker i Brudziński wiedzieć zanim dajecie coś do podpisu Premier RP. Dawne województwo środkowopomorskie? Kompromitacja – tak wpadkę skomentował poseł PO.
Województwo środkowopomorskie nigdy nie istniało. Do 1975 roku było województwo koszalińskie, następnie podzielone je na 3 jednostki: województwo słupskie, koszalińskie i pilskie. Od 1999 roku, tereny te należą do województwa zachodniopomorskiego. Trzeba jednak przypomnieć, że pojawiały się pomysły otworzenia województwa środkowopomorskiego. W kampanii wyborczej do tego projektu wrócił sam prezes Jarosław Kaczyński. Jednak po wyborach temat stopniowo ucichł.
Trwa ładowanie komentarzy...