Zapytaj o tę opcję kupując bilet na pociąg. We wrześniu na tory wyjadą wagony kinowe

PKP Intercity i Legalna Kultura ruszają z ofertą dla kinomanów
PKP Intercity i Legalna Kultura ruszają z ofertą dla kinomanów Fot. materiały prasowe
Komedie, kino familijne w najlepszym wydaniu, polskie filmy fabularne ze znanymi aktorami, dokument o „polskim Bondzie” i kroniki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To propozycje PKP Intercity i Fundacji Legalna Kultura na kino na torach. Specjalne wagony kinowe będą jeździć przez cały wrzesień.

Ruszyła akcja „Kolej na kino z legalnych źródeł”. Dzięki niej pasażerowie pociągów TLK Rataj kursującego na trasie Warszawa - Gdynia - Warszawa oraz EIC Tatry jeżdżącego w relacji Warszawa - Zakopane - Warszawa mogą podróżować w wagonach kinowych. W repertuarze, wybranym przez Legalną Kulturę są między innymi słynne europejskie produkcje Woody'ego Allena, jak „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona” czy „Śmietanka towarzyska”, komedia „Szef” w reżyserii Johna Favreau, obsypana nagrodami polska animacja „Jak uratować mamę”, evergreen dla widzów w każdym wieku („Mały książę”), dramat obyczajowy „Carte Blanche” z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem, czy opowieść o śpiewaczce, która nie potrafiła śpiewać („Niesamowita Marguerite”). Cały repertuar jest dostępny tutaj.
- Pasażerowie, którzy chcą oglądać filmy w czasie podróży, mogą przy zakupie biletów zdecydować się na miejsca w wagonie kinowym. Bilet kosztuje tyle samo, ile bilet drugiej klasy w innych wagonach - wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Filmy są wyświetlane na ekranach zawieszonych na początku i końcu wagonu. Rolety w oknach umożliwiają wyciemnienie wagonu, a seansom nie towarzyszą reklamy, tylko zwiastuny produkcji, które wchodzą właśnie do kin i spoty kampanii społecznej Legalna Kultura.

- Staraliśmy się przygotować różnorodny repertuar. Mam nadzieję, że niezależnie od wieku i upodobań, każdy znajdzie coś dla siebie. Magia kina najlepiej działa w czasie seansów oglądanych razem z innymi widzami, cieszy nas, że w pociągu też można stworzyć taką atmosferę - mówi Szymon Majewski z Fundacji Legalna Kultura.
W zeszłym roku Polacy wydali 900 milionów w serwisach pirackich, często nie zdając sobie sprawy, że korzystają z nielegalnych źródeł. W ten sposób pieniądze zamiast trafiać do artystów, realizatorów i wracać do polskiej gospodarki w postaci podatków, wylądowały na kontach ludzi, którzy zarabiają na kradzieży cudzej twórczości. Akcja to kolejny sposób na zachęcanie podróżnych do korzystania z legalnych źródeł, gdzie treści są udostępniane zgodnie z prawem i wolą twórców.


Bilety na przejazd wagonem kinowym można kupić w kasach na dworcach kolejowych i na stronie Intercity. Akcja ma charakter pilotażowy.

Artykuł powstał we współpracy z Legalną Kulturą.

Trwa ładowanie komentarzy...