Dantejskie sceny w Bydgoszczy. Na debacie z posłem PiS doszło do bójki

– Przeciwnik reformy na sali najpierw mnie wyzywał a potem rzucił się na zwolennika PiS – twierdzi poseł Łukasz Schreiber z Bydgoszczy.
– Przeciwnik reformy na sali najpierw mnie wyzywał a potem rzucił się na zwolennika PiS – twierdzi poseł Łukasz Schreiber z Bydgoszczy. Fot. Grażyna Maks / Agencja Gazeta
Debata o sprawiedliwości przerodziła się w wymierzanie sprawiedliwości. Poszło o sądy. Zwaśnione strony musieli rozdzielać uczestnicy debaty. Zdaniem radnego z PiS stroną atakującą był przeciwnik partii Jarosława Kaczyńskiego.

W bydgoskiej bibliotece zwarli się w dyskusji poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Schreiber z mecenasem Michałem Bukowińskim. Ten ostatni jest aktywnym uczestnikiem wieców w obronie sądownictwa. Bydgoszczanie zbierają się pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego, aby protestować. Pomnik jest w sąsiedztwie przybytku Temidy.

Tymczasem podczas debaty dwóch przysłuchujących się poniosły emocje. Zdaniem bydgoskiego radnego Jarosława Wenderlicha z prawicy to przeciwnik PiS ruszył z pięściami na sympatyka refom. Dzielnie ich rozdzielił. Panowie zostali wyproszeni z sali.

Krótkie wideo z poniedziałkowego zajścia.

Opublikowany przez Express Bydgoski na 6 września 2017
Sama debata trwała ponad dwie godziny, a sala audytorium była wypełniona po brzegi.

Źródło: "Express Bydgoski"
Trwa ładowanie komentarzy...