TVP Info robi aferę z powodu kieliszka wina w ręku ks. Sowy. Archidiecezja: Nie ma zakazu udziału w meczach

Ks. Sowa podpadł TVP Info. Okazało się, że rzymskokatolicki duchowny wypił kieliszek wina na meczu.
Ks. Sowa podpadł TVP Info. Okazało się, że rzymskokatolicki duchowny wypił kieliszek wina na meczu. fot. Twitter / Marzena Paczuska
Ks. Sowa przyłapany z winem na meczu. Co na to Archidiecezja Krakowska? – pyta portal TVP Info. Fakt, że duchowny rzymskokatolicki miał w ręku kieliszek, gdy oglądał mecz na Stadionie Narodowym, ujawniła Marzena Paczuska. Teraz przejęta przez PiS telewizja publiczna dopytuje archidiecezję krakowską, jakie konsekwencje spotkają księdza "przyłapanego z winem na meczu".

Gorliwość pracowników TVP Info studzi rzecznik prasowy archidiecezji, ks. Piotr Studnicki. Tłumaczy państwowej telewizji, że hierarchowie kościelni nie zabronili ks. Sowie chodzenia na mecze. "Nie ma zakazu udziału w meczach. Nie chcę go w tym momencie bronić, ale to samo w sobie nie jest jeszcze naganne, choć faktycznie budzi pytania" – powiedział ks. Studnicki.
Ks. Sowa został sfotografowany z winem poza godzinami pracy. Wino jest tradycyjnym elementem rytuału podczas nabożeństwa rzymskokatolickiego. Z kolei sama TVP Info, która robi aferę z powodu kieliszka wina, zasłynęła swego czasu z innej, nielegalnej używki. Na oficjalnym koncie TVP Info pojawił się tweet, w którym ktoś narzeka, że na klatce budynku państwowej telewizji "znowu czuć marihuanę".

źródło: TVP Info
Trwa ładowanie komentarzy...