Jest decyzja sądu ws. przesłuchania Tuska w procesie Tomasza Arabskiego dotyczącym katastrofy smoleńskiej

Donald Tusk będzie przesłuchany w procesie Tomasza Arabskiego.
Donald Tusk będzie przesłuchany w procesie Tomasza Arabskiego. Renata Dąbrowska/Agencja Gazeta
Donald Tusk będzie przesłuchiwany jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego. Nastąpi to na koniec postępowania, zdecydował sąd.

O tym, że Donald Tusk ma być ostatnim świadkiem w smoleńskim procesie Tomasza Arabskiego, napisał wcześniej na Twitterze Michał Rachoń.
Wcześniej Polska Agencja Prasowa poinformowała na Twitterze, że Prokuratura Krajowa jedynie przyłączyła się do wniosków oskarżycieli prywatnych o przesłuchanie Donalda Tuska w procesie Tomasza Arabskiego. Prokuratura wyjaśniła, że wbrew informacjom, które podawały media, prokurator nie wystąpił z wnioskiem o przesłuchanie w charakterze świadka byłego premiera. Decyzja o konieczności przesłuchania Donalda Tuska należała właśnie do sądu. A ten właśnie ją podjął.

Oskarżycielami prywatnymi są rodziny kilkunastu ofiar katastrofy smoleńskiej: Anny Walentynowicz, Janusza Kochanowskiego, Andrzeja Przewoźnika, Władysława Stasiaka, Sławomira Skrzypka czy Zbigniewa Wassermana.
Tomasza Arabskiego i kilku innych urzędników oskarżono o niedopełnienie obowiązków ws. organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. 27 kwietnia 2016 roku odbyło się pierwsze przesłuchanie świadków w tej sprawie.
Trwa ładowanie komentarzy...