Kaczyński odwołał wyjazd na Forum Ekonomiczne w Krynicy. W tym samym momencie, gdy Człowiekiem Roku została Szydło

Przez lata Jarosław Kaczyński chętnie bywał na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju. W tym roku odwołał swoją wizytę w ostatnich chwili.
Przez lata Jarosław Kaczyński chętnie bywał na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju. W tym roku odwołał swoją wizytę w ostatnich chwili. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Dlaczego na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdorju brakuje najważniejszej osoby w państwie, czyli prezesa Prawa i Sprawiedliwości? Okazuje się, że Jarosław Kaczyński planował się tam zjawić, ale niespodziewanie odwołał podróż do małopolskiego kurortu. Miało się to stać w tym samym momencie, w którym prezes Kaczyński otrzymał wiadomość, że tytuł Człowieka Roku przyznano premier Beacie Szydło.

Czy zatem wyjazd do Krynicy-Zdroju został odwołany ze względu na zazdrość? Informatorzy "Newsweeka" z otoczenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że nie o to chodziło. Jednak w obiegu pojawił się dwie zupełnie inne wersje. – Gdyby wygrał Morawiecki, Jarosław chciał przyjechać, żeby łagodzić sytuację między nim a Szydło, która zabiegała o tę nagrodę. Gdy okazało się, że wygrała Beata, uznał, że nie będzie zakłócać jej święta i zostanie w Warszawie – mówi jeden z rozmówców tygodnika.

Inny przedstawia jednak historię, w której decydujące znaczenie dla odwołania wizyty w Krynicy-Zdroju miała kondycja zdrowotna Jarosława Kaczyńskiego. – Przyjazd do Krynicy uniemożliwiły względy zdrowotne. Prezes nabawił się niegroźnej, ale uciążliwej dolegliwości. Więcej nie mogę powiedzieć, ale to jedyny powód jego nieobecność – usłyszeli dziennikarze "Newsweeka".

Przypomnijmy, iż premier Beata Szydło na XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju tytuł Człowieka Roku otrzymała w miniony wtorek. Wśród nominowanych byli także pierwszy I prezes Sądu Najwyższego w wolnej Polsce prof. Adam Strzembosz, prezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, prezes zarządu Comarch Janusz Filipiak, premier Estonii Jüri Ratas, premier Litwy Saulius Skvernelis, oraz polski wicepremier, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki.


I przez wiele tygodni przed startem Forum panowało przekonanie, że to właśnie ten ostatni otrzyma prestiżowy tytuł. Okrzyknięcie Człowiekiem Roku szefowej rządu przyjęto więc ze sporym zaskoczeniem.

źródło: "Newsweek"
Trwa ładowanie komentarzy...