Przecież nie mogli jej zostawić z niczym. Marzena Paczuska dostała nową posadę w telewizji publicznej

Jacek Kurski przynajmniej na chwilę ugasił pożar na prawicy. Marzena Paczuska dostałą nowe stanowisko.
Jacek Kurski przynajmniej na chwilę ugasił pożar na prawicy. Marzena Paczuska dostałą nowe stanowisko. Fot. Kuba Atys/ Agencja Gazeta, screen z tvp.pl
Kiedy okazało się, że szefowa "Wiadomości" już nie musi wracać z urlopu, a o tym, że traci pracę dowiedziała się z Twittera, mówiono, iż rewolucyjna dobra zmiana zaczyna pożerać własne dzieci. Jak się jednak okazuje, z tym "pożeraniem" to była przesada. Tylko podgryza.

Przypomnijmy, że Marzena Paczuska przestała kierować redakcją flagowego programu informacyjnego TVP z powodu... No, właśnie nie do końca wiadomo jakiego. Źródła z budynku przy Placu Powstańców Warszawy (tam powstają wszystkie programy informacyjne) wskazują, że Jacek Kurski coraz lepiej dogaduje się z Klaudiuszem Pobudzinem (szefem telewizyjnej Agencji Informacyjnej), a do przekazywanej w TVP propagandy ma prosty stosunek: ma być podawana łatwo, szybko i bardzo mocno, bez zbędnych subtelności.

Sama Paczuska, w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl mówiła, o "przesileniu w obozie wewnątrz obozu prawicowego". Jednak z drugiej strony wskazywała, że "nie ma takiego urlopu z którego się nie wraca". I właśnie nadszedł moment jej powrotu.

Wczoraj w nocy TVP zamieściła na swojej stronie oświadczenie, w którym informuje, że Marzena Paczuska przyjęła propozycję Jacka Kurskiego. Czym będzie się teraz zajmowała?

- Marzena Paczuska będzie pełniła funkcję doradcy Prezesa ds. publicystyki i informacji. Pierwszym projektem, który zostanie jej powierzony do monitorowania i rozwoju to anglojęzyczny kanał informacyjny. Ten komunikat nie uszedł też uwadze internautów.
Jak widać, w dobrej zmianie, podobnie jak w przyrodzie, nic i nikt nie ginie. Jacek Kurski musiał ugasić pożar w obozie prawicy, który sam wywołał. Jak na razie chyba mu się to udało, jednak słupków oglądalności i tak to nie uratuje.
Trwa ładowanie komentarzy...