Szykuje się zmiana na stanowisku premiera?! Szydło ma odejść i jest już dla niej nowy stołek

Beata Szydło może zostać marszałkiem Sejmu, a Jarosław Kaczyński premierem.
Beata Szydło może zostać marszałkiem Sejmu, a Jarosław Kaczyński premierem. Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta
Wydaje się, że dni Beaty Szydło w fotelu premiera są policzone. Zmiany na stanowisku szefa rządu domagają się najbliżsi współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego z ulicy Nowogrodzkiej – donosi "Super Express". To w ostatnim czasie już kolejne informacje w tym niekorzystnym dla Szydło klimacie.

PiS-owska wierchuszka to właśnie Jarosława Kaczyńskiego widzi w fotelu premiera. Wiceprezes PiS Adam Lipiński nie owija w bawełnę: "Jak prezes Kaczyński zostanie premierem, to zawsze jest to dobra opcja" - mówi "SE" wiceszef Prawa i Sprawiedliwości.
Gazeta donosi o powodach planowanych roszad. To wojna, która rozgorzała po wecie prezydenta wobec ustaw, którymi PiS chciało reformować sądownictwo. Emocje podgrzała wypowiedź rzecznika Andrzeja Dudy, pytanego o ewentualną dymisję Antoniego Macierewicza. Krzysztof Łapiński powiedział, że "jeśli prezydent miałby oczekiwania co do zmian w składzie Rady Ministrów, na pewno by je wyraził prezesowi Kaczyńskiemu".

Kaczyński wie, że Macierewicz lekceważy Szydło, tak jak robi to prezydent Duda wypowiedziami swojego rzecznika. Czołowy polityk PiS w rozmowie z "SE" mówi, że jest zdania, iż to właśnie Jarosław Kaczyński stanie na czele rządu. Wtedy prezydent Duda nie postawi się premierowi, co ma miejsce w przypadku premier Szydło. Prezes PiS sugeruje, że Beata Szydło nie ma na nic wpływu, dlatego chce w jesiennym rozdaniu politycznym stanąć na czele rządu. Beata Szydło miałaby zostać marszałkiem Sejmu, informuje gazeta.

Niezależnie od tego, jaka będzie decyzja, polityczna jesień zapowiada się gorąco. Zwłaszcza, że w tle jest jeszcze coraz mocniejszy wicepremier Morawiecki, którego również wymienia się w gronie ewentualnych następców.

źródło: "Super Express"
Trwa ładowanie komentarzy...