To też się Prezesowi nie spodoba... O reformie sądów Andrzej Duda chce rozmawiać także z przedstawicielami innych partii

O reformie sądownictwa prezydent Andrzej Duda chce rozmawiać nie tylko z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, ale także z innymi liderami partyjnymi.
O reformie sądownictwa prezydent Andrzej Duda chce rozmawiać nie tylko z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, ale także z innymi liderami partyjnymi. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wygląda na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie będzie jedynym partyjnym liderem, z którym prezydent Andrzej Duda będzie dyskutował o nowej reformie sądownictwa. W piątkowe popołudnie Kancelaria Prezydenta poinformowała, że w przyszłym tygodniu głowa państwa zaprosi do siebie także przedstawicieli innych klubów parlamentarnych.

Co ciekawe, w krótkim komunikacie Kancelarii Prezydenta opublikowanym na Twitterze przy okazji zasugerowano, że w przyszłym tygodniu prace ekipy Andrzeja Dudy nad nowymi ustawami o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa zaczną dobiegać końca.
Interesujący jest też fakt, iż takie wieści z Pałacu Prezydenckiego napłynęły dosłownie tuż po tym, gdy Borys Budka z Platformy Obywatelskiej, Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej i Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego na wspólnej konferencji w Sejmie zaproponowali prezydentowi Andrzejowi Dudzie "okrągły stół" w sprawie zmian w sądownictwie.

– Proponujemy, aby ta debata toczyła się w sposób jak najbardziej transparentny, otwarty na obywateli, aby toczyły się konsultacje ze środowiskami prawniczymi, sędziowskimi, adwokackimi, radcowskimi, organizacjami pozarządowymi – mówiła Gasiuk-Pihowicz. – Zapraszamy prezydenta Andrzeja Dudę i prof. Królikowskiego. Mówimy wprost: przyjdźcie z projektem ustawy. Usiądźmy przy okrągłym stole i rozmawiajmy na temat rozwiązań, które macie – dodała posłanka.
Trwa ładowanie komentarzy...