Powiedział kilka ostrych słów i stał się wrogiem dla TVP. I nie pomogło, że bronił Chazana i współpracował z Gowinem

Nawet konserwatyści nie wytrzymują materiałów TVP Info. Tym razem na "tapecie" publicznej telewizji znalazł się prof. Michał Królikowski. Ten, co skrytykował rządową reformę sądownictwa.
Nawet konserwatyści nie wytrzymują materiałów TVP Info. Tym razem na "tapecie" publicznej telewizji znalazł się prof. Michał Królikowski. Ten, co skrytykował rządową reformę sądownictwa. Fot. screen/twitter.com/lkwarzecha
Takich rzeczy się nie wybacza. Chwilę po tym, jak prof. Michał Królikowski "zjechał" ustawy o sądach proponowane przez rządząca ekipę, już mamy materiał w TVP Info z odpowiedzią – kim jest doradca Andrzeja Dudy. Nawet konserwatywny publicysta Łukasz Warzecha złośliwie zapytał: "Rozumiem, że w następnej kolejności zrobicie tekst o historii Jakiego".

"Obiekt żartów premiera Tuska", "związany z firmą, której właściciele zostali zatrzymani przez CBŚP za wyłudzenie 700 mln zł VAT" – taki obraz Michała Królikowskiego wyłania się z materiału TVP Info. Na tym nie koniec. Zdaniem śledczych z publicznej telewizji, Królikowski odpowiadał za reformę kodeksu postępowania karnego. Tymczasem z wprowadzonych przez niego zmian najbardziej zadowolona była... mafia paliwowa. No, ale wytykać w narodowych mediach Królikowskiemu, że był oblatem benedyktyńskim i obrońcą Bogdana Chazana? To chyba przesada.
Po publikacji materiału wywiązała się interesująca dyskusja. Publicysta "Do Rzeczy" Łukasz Warzecha wdał się w dyskusję z Samuelem Pereirą, szefem portalu TVP.info.
W dyskusji poszło na noże. Warzecha nie wytrzymał.
Czym naraził się konserwatywny polityk? Doradca Andrzeja Dudy pozwolił sobie na ostrą krytykę przygotowanych przez Prawa i Sprawiedliwość zmian w sądownictwie. Wystarczyło. 
Trwa ładowanie komentarzy...