Nieoczekiwane skutki reformy oświatowej. W tej szkole pokój nauczycielski upchnięto... w kontenerze socjalnym

Reformy minister Zalewskiej sprawiły, że szkoła pod Olsztynem stała się przeładowana. Skutek jest taki, że pokój nauczycielski trzeba było przenieść... przed szkołę, do kontenera.
Reformy minister Zalewskiej sprawiły, że szkoła pod Olsztynem stała się przeładowana. Skutek jest taki, że pokój nauczycielski trzeba było przenieść... przed szkołę, do kontenera. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Niech nie zmyli nazwa miejscowości – to naprawdę zdarzyło się w Polsce. Nauczyciele ze szkoły podstawowej w Rusi przenoszą się do kontenera socjalnego. Dotychczasowy pokój nauczycielski, w związku z reformami minister Anny Zalewskiej, musiał zostać przerobiony na salę lekcyjną.

– Jakoś damy sobie radę – zadeklarował Marek Kotliński, dyrektor szkoły w Rusi k. Olsztyna w rozmowie z "Telewizją Regionalną".

Co o tym myślicie??? http://retv.pl/2017/09/10/skutki-reformy-edukacji-w-rusi-tak-wyglada-pokoj-nauczycielski/

Opublikowany przez Telewizja Regionalna Retv na 9 września 2017
Kontener socjalny dla nauczycieli stanął przed szkołą, tuż obok drzwi wejściowych. Dotychczasowy pokój pedagogów został przerobiony na salę dla uczniów. To nieoczekiwane skutki reformy oświatowej. W placówce przybyły klasy siódme i dlatego szkoła jest przepełniona.

Środowiska nauczycielskie oraz samorządy już wcześniej ostrzegały minister Annę Zalewską, że reforma edukacji wprowadzana jest zbyt pospiesznie, co może prowadzić do chaosu. Swoistym kuriozum było odrzucenie stanowiska rodziców, którzy domagali się referendum w sprawie reformy.
Samorządowcy spod Olsztyna zapewniają, że kontener przed szkołą w Rusi to rozwiązanie tymczasowe. W pobliskim Bartągu trwa budowa nowej szkoły, do której na początku przyszłego roku przeniosą się uczniowie klas I-III. Wówczas kontener będzie mógł zniknąć a nauczyciele znów będą mieli swój pokój w budynku szkolnym.

Źródło: retv.pl
Trwa ładowanie komentarzy...