Atak Irmy na Florydzie. Wstrząsające nagrania dokonane przez tych, którzy się nie ewakuowali

Atak Irmy na Florydzie. Wstrząsające nagrania dokonane przez tych, którzy się nie ewakuowali.
Atak Irmy na Florydzie. Wstrząsające nagrania dokonane przez tych, którzy się nie ewakuowali. Fot. Twitter.com
Gdy tylko potężny huragan Irma dotarł do wybrzeży USA, w internecie zaroiło się od nagrań dokonanych przez tych, którzy Florydy nie opuścili. Wcześniej władze ostrzegały, iż to najpotężniejszy huragan od lat. Ostrzeżeń tych usłuchało 6 mln mieszkańców, ewakuując się z zagrożonych rejonów. Ale nie wszyscy zdecydowali się na ewakuację. Irma wieje z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę, prawdopodobnie jej siła będzie jeszcze rosnąć.

Irma dotarła na Florydę i już sieje spustoszenie. Według doniesień amerykańskich mediów jest już pierwsza ofiara Irmy – na jednej z wysp Florida Keys zginął mężczyzna przygnieciony przez swój samochód.

W tym momencie blisko pół miliona domów jest bez prądu i ta liczba z pewnością będzie rosnąć. Na Twitterze z każdą minutą przybywa nagrań dokonanych przez tych, którzy zostali na miejscu.
Wiadomo, że huragan nieco zmienił kierunek i wbrew prognozom uderzył od zachodu. W tej chwili Irma zaliczana jest to 4. kategorii, ale prawdopodobnie osiągnie kategorię 5.
Na miejscu pozostali m.in. policjanci, służba zdrowia a także przedstawiciele mediów. Relacja reportera CNN naprawdę robi wrażenie.
Synoptycy w USA przewidują, że Irma pozostanie nad Florydą przez kilka godzin, dokonując zniszczeń. Jak potężny jest to żywioł, przekonali się już wcześniej mieszkańcy Karaibów.
Trwa ładowanie komentarzy...