Biuro podróży Sky Club ogłosiło upadłość

- To katastrofa, mamy tam wielu klientów - powiedział nam właśnie właściciel jednego z warszawskich biur podróży. Biuro Sky Club dziś po południu ogłosiło upadłość. Firma była częścią Triady, która miała kłopoty już kilka miesięcy temu.

Na internetowej stronie Sky Club ukazało się oświadczenie firmy. Czytamy w nim o braku pieniędzy. Członkinie zarządu Sky Club zapewniają, że interesy klientów zostały zabezpieczone m.in. przez dwie polisy ubezpieczeniowe na kwotę 25 milionów złotych. Dzięki nim Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego będą mogli ewakuować turystów przebywających za granicą. Dodają też, że to właśnie tam należy szukać pomocy i odsyłają na stronę mazovia.pl. Deklarują jednak pomoc i zapewniają, że wszyscy, którzy mieli jutro wyjeżdżać na wycieczki zostali poinformowani, by nie stawiali się na lotnisku.


Jak informuje naTemat Jolanta Winiarska z biura prasowego spółki w tej chwili za granicą jest 9,5 tysiąca klientów biura. Jutro, po złożeniu wniosku o upadłość, zacznie się akcja sprowadzania klientów biura do Polski. Na ukończeniu jest już ich lista, która zostanie przekazana Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego.

Zobacz też: Jak sprawdzić biuro podróży i bezpiecznie wrócić z wakacji? "Nie wierzcie w promocje: dwa tygodnie w Grecji za 400 zł"

Upadłość dziwi tym bardziej, że jeszcze dziś pracownicy touroperatora kontaktowali się z biurami podróży i nie sygnalizowali problemów. – Dzwonił do mnie dziś księgowy i prosił o pilny przelew dopłat do pełnej kwoty za sierpniowe wycieczki – mówi naTemat pracownica jednego z biur podróży. – Trochę zdziwiło mnie, że tak wcześnie chcą tych pieniędzy, ale nie mówili nic o żadnych kłopotach – relacjonuje. Dodaje, że Sky Club to duże biuro podróży, które przejęło operacje po Triadzie, która w zeszłym roku ogłosiła upadłość.

– Jeszcze miesiąc temu był nabór do call center Sky Club. Nasz stażysta dostał tam umowę na okres próbny na trzy miesiące, więc to odczytałam to jako znak, że planują rozwój działalności – dodaje nasza rozmówczyni. W jej ocenie największym problemem może być zwrot zapłaconych zaliczek.

Czytaj także: Źle wydrukowany bilet, dziwna numeracja wagonów. Absurdy PKP - niby z nimi walczymy, ale efektów nadal nie widać

– Patrzę teraz na rezerwacje i widzę, że mamy ich w Sky Club naprawdę dużo, często nawet całe rodziny. Większość biur pracuje do 17 lub do 18, a ja dostałam maila z informacją o upadłości o 18.02. Ci, którzy wylatują jutro, pojutrze będą mieć problemy – mówi naTemat pracownica biura podróży. Dodaje, że pozostałą część klientów przejmie konkurencja.

– Z informacji jakie uzyskaliśmy z zarządu spółki wynika, że wniosek o upadłość ma być złożony rano – powiedziała rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska w rozmowie z TVN CNBC. – Niestety nie mamy informacji ilu podróżnych i w jakich krajach pozostała, a to podstawa by rozpocząć rozmowy z rezydentami, operatorami i przewoźnikami, by bezpiecznie i szybko sprowadzić turystów do kraju – dodała.
ZOBACZ TAKŻE:
WIĘCEJ NA TEMAT:
Upadłość biura podróży Sky ClubBiura podróży

PROMOWANE

 • Poznawanie ciekawych ludzi - praktyczne narzędzia cz.1

  Większość Polaków, starając się nawiązać ciekawe relacje stosuje różne, często nieefektywne strategie. Jedna z nich polega na podświadomym traktowaniu nieznajomych jako potencjalnych wrogów, a potem na przyczynianiu się własnym postępowaniem do tego, aby ta przepowiednia się spełniała. To często kończy się posiadaniem wąskiego kręgu przyjaciół i szarpaniną z resztą świata, co z kolei prowadzi do stresu, agresji i kiepskiej jakości życia. Jak rozejrzymy się wokoło siebie, to znajdziemy mnóstwo takich przypadków. czytaj więcej

 • Dwa widoki

  Homo malcontentus i Homo optymictus czytaj więcej

 • Wychowaliśmy takie pokolenie mężczyzn

  Wsiadłam kilka dni temu do pociągu. - Przepraszam pana, czy mógłby pan pomóc mi włożyć walizkę na półkę? Walizeczka mała na jeden dzień, ale jednak, dla mnie i wysoko i stoi obok mężczyzna... - Nie. Mam chory kręgosłup. Ani przepraszam, ani pani wybaczy… Nic. Wcześniej włożył swoją wielką walizę bez wysiłku. Wstała obok siedząca pani i powiedziała:- Pomogę pani. Wzięła moją walizkę zanim zdążyłam zaprotestować i wrzuciła na górną półkę. czytaj więcej

 • Nie wrzucajcie mnie do jednego worka!

  Długo zbierałem się do tego wpisu. Wolałem jednak poczekać i sprawdzić, jak rozwinie się sytuacja. Od kilku dni obserwuję spektakl pod tytułem „strajk matek dzieci/osób niepełnosprawnych w Sejmie”, na którym korzystają wyłącznie politycy. Wbrew słowom organizatorów, nie pomaga on społeczności ludzi chorych, a wręcz im szkodzi. Nie chcę być – a z tego co wiem, moi znajomi również – wrzucany do jednego worka z obywatelami okupującymi Wiejską. czytaj więcej