Wiemy, co Kaczyński powiedział Dudzie. Zagroził scenariuszem, którego nikt się nie spodziewa

Kulisy spotkania Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim
Kulisy spotkania Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim Fot. Franciszek Mazur / AG
Jeśli nie będziesz chciał pójść na kompromis w sprawie reformy sądownictwa, PiS w ogóle odstąpi od swoich pomysłów na zmiany w sądach – miał powiedzieć prezydentowi Dudzie Jarosław Kaczyński. O szczegółach spotkania dwóch panów pisze "Fakt".

Andrzej Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim w miniony piątek. To prezes PiS pofatygował się do prezydenta, a tematem rozmowy miała być przede wszystkim reforma sądownictwa. Jak twierdzą informatorzy "Faktu", między Dudą a Kaczyńskim "nawiązała się nić porozumienia". Ma to oznaczać, że spróbują się dogadać ws. reformy sądów i nie będą eskalować konfliktu, który zdaje się narastać.

– Myślę, że po spotkaniu grupa zwolenników rozmów urośnie – mówi ważny polityk PiS. Inny odpowiada na pytanie, co się stanie, jeśli propozycje Dudy będą dla PiS nie do przyjęcia. – To odstąpimy od tej reformy w ogóle. A prezydent jednoznacznie będzie określony jako ten blokujący najważniejszą dla „dobrej zmiany” reformę, jako zwornik starego układu – stwierdza.

Przypomnijmy, że po tym jak prezydent zawetował dwie ustawy autorstwa PiS, wszyscy czekają na jego własne propozycje. Konsternację w PiS wywołały wypowiedzi byłego wiceministra w rządzie PO, Michała Królikowskiego, który doradza Dudzie. Królikowski ostro skrytykował pomysły partii Kaczyńskiego.

Źródło: Fakt24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...