Sejm wraca do pracy, a partia Kaczyńskiego jest w gazie. Nowy sondaż pokazuje, jak mizerna jest opozycja

Co sondaż, to nowe powody do radości dla prezesa PiS.
Co sondaż, to nowe powody do radości dla prezesa PiS. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość ma większe poparcie, niż największe partie opozycyjne razem wzięte. Na dodatek to jedyne duże ugrupowanie, któremu zdecydowanie rosną słupki – wynika z nowego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Zgodnie z sondażem chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość wykazało 37,7 proc. respondentów. To wzrost o ponad 4 punkty procentowe względem poprzedniego badania przeprowadzonego przez IBRiS.

Na Platformę Obywatelską chce głosować 19,9 proc. badanych, a na Nowoczesną 8,7 proc. ankietowanych. I co ważne, obie partie straciły wyborców.

Ponad progiem wyborczym są jeszcze cztery formacje. Na Kukiz’15 chce głosować 8 proc. respondentów, na SLD 6 proc., PSL 5,2 proc., a na partię Razem dokładnie 5 proc.

Taki sondaż to świetna wiadomość dla Jarosława Kaczyńskiego, bowiem lider PiS pewnie nie ma teraz czasu na przejmowanie się sondażami – musi dogadać się z Andrzejem Dudą w kwestii reformy sądownictwa. Przypomnijmy, że zwaśnione strony spotkały się w ostatni piątek.

Źródło: Rzeczpospolita
Trwa ładowanie komentarzy...