Giertych uderza w Kaczyńskiego. I ujawnia, jak rząd reaguje na walkę o rentę dla "97. ofiary katastrofy smoleńskiej".

Roman Giertych ujawnia, jak władza reaguje na jego walkę o rentę dla "97. ofiary katastrofy smoleńskiej. Tak były wicepremier nazywa autystyczną sierotę po jednym z tragicznie zmarłych oficerów BOR.
Roman Giertych ujawnia, jak władza reaguje na jego walkę o rentę dla "97. ofiary katastrofy smoleńskiej. Tak były wicepremier nazywa autystyczną sierotę po jednym z tragicznie zmarłych oficerów BOR. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Roman Giertych w poniedziałek ujawnił, jak potoczyła się dalej sprawa, którą w sierpniu opisywał w głośno komentowanym liście otwartym do Jarosława Kaczyńskiego "w sprawie 97. ofiary katastrofy smoleńskiej". Jak informuje były wicepremier, a dziś adwokat, tuż przed 89. miesięcznicą smoleńską od ekipy rządzącej dostał on kolejną odmowę w sprawie pomocy finansowej dla autystycznej sieroty po jednej z ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

"Wczoraj Jarosław Kaczyński modlił się za ofiary katastrofy, a w piątek jego ludzie przesłali mi pismo, że odmawiają renty dla autystycznej córki oficera Biura Ochrony Rządu" – taki wymowny komunikat Roman Giertych zamieścił na Twitterze w poniedziałkowy poranek.
To kolejna odsłona sprawy, którą Roman Giertych po raz pierwszy publicznie przedstawił pod koniec sierpnia w opublikowanym na Facebooku liście adresowanym do samego prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Były wicepremier informował w nim o sytuacji zmagającej się z autyzmem córki jednego z oficerów BOR, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

"Mówiąc o kolejnej, 97 ofierze katastrofy smoleńskiej nie przesadzam. Moja mała klientka umarła razem ze swoim ojcem w błotach smoleńska. Tak wynika z opinii biegłych i tak wynika z relacji matki" – pisał Giertych. I przedstawił przejmującą historię bezskutecznej walki z Ministerstwem Obrony Narodowej o rentę dla tej dziewczynki.

List do J. Kaczyńskiego w sprawie 97 ofiary katastrofy smoleńskiej. Szanowny Panie Prezesie! Zanim opiszę Panu kolejną...

Opublikowany przez Roman Giertych - strona oficjalna na 27 sierpnia 2017
Trwa ładowanie komentarzy...