Niepokojące wydarzenia na lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Kilka osób poszkodowanych po rozpyleniu gazu łzawiącego

Niepokojące wydarzenia na lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Ktoś prawdopodobnie rozpylił tam gaz łzawiący, kilka osób zostało poszkodowanych. (Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do materiału)
Niepokojące wydarzenia na lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Ktoś prawdopodobnie rozpylił tam gaz łzawiący, kilka osób zostało poszkodowanych. (Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do materiału) Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Co najmniej sześć osób zostało poszkodowanych po tym, gdy w na teranie Terminalu 1 portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem ktoś rozpylił drażniącą substancję, którą prawdopodobnie był gaz łzawiący. Jak informuje niemiecka policja, akcja ratunkowa została podjęta natychmiast po zauważaniu, że dzieje się coś dziwnego. Bardzo szybko ją zakończono i lotnisko wróciło już do normalnego funkcjonowania.

Wszystkie poszkodowane osoby zostały zakwalifikowane przez ratowników jako "lekko ranne". Uskarżały się one na podrażnienia oczu i problemy z oddychaniem. Już po kilkunastu minutach służby działające na terenie lotniska we Frankfurcie nad Menem zakończyły działania.
Strażacy z największego niemieckiego lotniska specjalistycznym sprzętem sprawdzili, że stężenie drażniącej substancji spadło do bardzo niskiego poziomu i nic już nie zagraża innym podróżnym. W tej chwili trwają prace nad ustaleniem, w jakich okolicznościach doszło do rozpylenia gazu i poszukiwania osoby, która była za to odpowiedzialna.
Trwa ładowanie komentarzy...