Jest nowy sondaż poparcia dla Andrzeja Dudy. Wszyscy zastanawiają się, gdzie jest sufit

Notowania Andrzeja Dudy biją kolejne rekordy.
Notowania Andrzeja Dudy biją kolejne rekordy. Adam Stępień/Agencja Gazeta
"Rzeczpospolita" opublikowała najnowszy sondaż poparcia dla prezydenta. Na notowania Andrzeja Dudy wciąż największy wpływ mają jego decyzje dotyczące reformy sądownictwa. W lipcu zawetował dwie ustawy: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Od tamtej pory poparcie dla prezydenta nieustannie wzrasta.
Pokazał to już poprzedni sondaż CBOS opublikowany 1 września. Według niego Andrzej Duda cieszy się rekordowym zaufaniem wśród polityków (71 proc.) i dodatkowo to poparcie jest najwyższe od czasu objęcia przez niego urzędu.

Dziś dziennik "Rzeczpospolita" publikuje wyniki sondażu IBRIS. Aż 56,6 procent respondentów ocenia działalność prezydenta Andrzeja Dudy raczej dobrze[/b] lub zdecydowanie dobrze. Prezydent zanotował bardzo duży wzrost, bo aż o 9,3 proc. w stosunku do sondażu CBOS z lipca. I są to najlepsze wyniki od sierpnia 2015 r., kiedy zaufanie do prezydenta zostało zbadane pierwszy raz.

Jest jednak i łyżka dziegciu w tej beczce miodu. Według szefa IBRIS, Marcina Dumy, analiza struktury poparcia prezydenta wskazuje na to, że część twardego elektoratu Prawa i Sprawiedliwości obniżyła dla niego "temperaturę poparcia" i jest o wiele mniej entuzjastyczna wobec jego działań. Andrzej Duda rekompensuje to sobie jednak znajdując poparcie wśród wyborców centrowych, którzy najprawdopodobniej dobrze przyjęli prezydenckie weta do ustaw PiS o sądownictwie.


źródło: "Rzeczpospolita"
Trwa ładowanie komentarzy...