"Mamo nie kłam, bo kłamstwo jest grzechem". Mocny apel aktora do Tymoteusza Szydło

Beata i Tymoteusz Szydło. Młody kapłan odprawił w maju mszę prymicyjną
Beata i Tymoteusz Szydło. Młody kapłan odprawił w maju mszę prymicyjną Screen z YouTube/Oswiecim Online
Aktor Włodzimierz Matuszak, który widzom najbardziej znany jest jako ksiądz z serialu "Plebania", postanowił powiedzieć co myśli na temat premier Beaty Szydło.

Proboszcz z "Plebanii" dał przy tym radę radę innemu księdzu, Tymoteuszowi Szydło, który jest synem pani premier. Matuszak, jak się wydaje, zaapelował do pobożności młodego kapłana, który pod koniec maja odprawił mszę prymicyjną.

Gdybym był kapłanem i do tego synem pani Szydło powiedziałbym : Mamo nie kłam bo kłamstwo jest grzechem. Nie wiesz o tym?

Opublikowany przez Włodek Matuszak na 12 września 2017
Aktor nie od dziś jest krytycznym recenzentem poczynań Prawa i Sprawiedliwości. "Jakikolwiek skandal artystyczny się zaczyna w Polsce, to zawsze w tym siedzi jakiś polityk Prawa i Sprawiedliwości" – mówił w 2014 r. w TVP Info. Aktor w ten sposób skomentował skandal wokół spektaklu "Golgota Picnic". Miał on zostać zaprezentowany na festiwalu Malta w Poznaniu, ale na skutek protestów środowisk prawicowych i katolickich wycofano go z programu festiwalu. Posłowie PiS Andrzej Jaworski i Małgorzata Sadurska złożyli do prokuratury zawiadomienie o obrażaniu uczuć religijnych

Ksiądz Tymoteusz Szydło odprawił pod koniec maja w rodzinnym Przecieszynie w pow. oświęcimskim swoją pierwszą mszę świętą. W drodze z domu do kościoła towarzyszyli mu rodzice i mieszkańcy rodzinnej wsi. Na początku mszy podziękował Bogu, mówiąc "ludzkie słowa nie są w stanie wyrazić wdzięczności, jaką Ci jestem winny, mój Boże". Beata Szydło dodała, że "dla naszej rodziny, dla mnie i mojego męża to wielki dzięń". Kilka razy podczas prymicji syna miała łzy w oczach.

Wcześniej, gdy przyjmował święcenia w bielskiej katedrze, doszło do nieprzyjemnego incydentu. Jeden z księży wyprosił fotoreportera "Gazety Wyborczej", gdyż "w katedrze nie ma miejsca dla niekatolickich mediów". Po czym wypchnął fotoreportera Grzegorza Celejewskiego ze świątyni.
Trwa ładowanie komentarzy...