Będzie pierwszy polskojęzyczny serial od Netflix! Holland wyreżyseruje opowieść o alternatywnej historii Polski

To powinien być hit. Rusza produkcja pierwszego polskojęzycznego serialu od Netflix, za reżyserię którego odpowiadać będą Agnieszka Holland i jej córka Kasia Adamik. Słynne polskie reżyserki przygotują opowieść o alternatywnej historii współczesnej, w której przez dokonany w podejrzanych okolicznościach w 1982 roku zamach terrorystyczny nigdy nie doszło do wyzwolenia się Polski spod jarzma ZSRR, a Europę wciąż dzieli żelazna kurtyna.

Jak poinformowano, serial będzie miał osiem odcinków, a jego premiera została zaplanowana już na przyszły rok. Ma on należeć do gatunku thrillerów szpiegowskich. Tajemnicą wciąż pozostaje jednak tytuł pierwszej polskojęzycznej produkcji Netflix. Jej głównymi bohaterami mają być ambitny student prawa i funkcjonariusz służb, który popadł w kłopoty. Akcja ma toczyć się w 2002 roku. To wówczas bohaterowie mają wpaść na trop spisku na szczytach władzy, który służy utrzymaniu reżimu. Tak o nowym serialu opowiada sama Agnieszka Holland:
Przypomnijmy, że Agnieszka Holland ma już w swoim dorobku pracę nad serialami politycznymi. Przed dwoma laty wyreżyserowała ona kilka odcinków słynnego amerykańskiego "House of Cards". Natomiast w 2007 roku wraz z córką stworzyła polski serial "Ekipa", który przez wielu uważany jest za najlepszą produkcję opowiadającą o kulisach sprawowania władzy w Polsce.

źródło: Serialowa.pl
Trwa ładowanie komentarzy...