Internauci walczą z czasem, by Jędrzej mógł wygrać z chorobą. Pieniędzy potrzeba niewiele, ale zbiórka kończy się jutro

Jędrzej walczy z chorobą, a fundacja Siepomaga z czasem. Trzeba zebrać jeszcze 100 tysięcy złotych, został jeden dzień.
Jędrzej walczy z chorobą, a fundacja Siepomaga z czasem. Trzeba zebrać jeszcze 100 tysięcy złotych, został jeden dzień. Fot: SiePomaga
Jędrzej od kilku lat walczy z ciężką chorobą i żyje dziś właściwie wyłącznie dzięki pomocy obcych ludzi. Choć leczenie kosztuje dużo pieniędzy, to udało się zebrać niemal całą kwotę. Brakuje około 100 tys. zł. W sieci ruszono więc do walki z czasem. Pojawił się też apel do ludzi z pierwszych stron gazet.

Zbiórkę pieniędzy dla Jędrzeja organizuje Fundacia Siepomaga, ta sama, która w ostatnich miesiącach ujawniła kilka przypadków nadużyć i podszywania się pod osoby chore. Sami zaangażowali się w zebranie 250 tysi euro, niezbędnych do tego, żeby 10-letnie dziecko dostało swoją szansę na wygraną z rakiem w niemieckiej klinice.
Przypadek Jędrzeja jest bardzo ciężki, w Polsce praktycznie zapadł na niego wyrok śmierci. Dopiero lekarze z kliniki w Greifswaldzie podjęli się leczenia neuroblastomy, ale kuracja jest bardzo kosztowna. Zbiórkę wsparło już ponad 32 tys. osób i brakuje "niewiele", około 100 tys. zł. Trwa walka z czasem, na zebranie kwoty jest już tylko jeden dzień.
W sieci pojawił się apel kierowany do znanych polityków, dziennikarzy i sportowców. "Odmówcie sobie dziś kawy, ciastka, hamburgera lub coli" - proszą gwiazdy internauci na Twitterze. Wciąż jest nadzieja na to, że Jędrzej wygra z chorobą, jeśli darczyńcy wygrają z czasem i uzbiera się pełną kwotę.

Też chcecie pomóc? Możecie to zrobić klikając TUTAJ.
Trwa ładowanie komentarzy...