Na polsko-niemieckiej granicy policja zatrzymała 40 muzułmańskich uchodźców, którzy... uciekali z kraju nad Wisłą

Niemiecka policja zatrzymała grupę uchodźców irackich, którzy zostali przemyceni przez granicę polsko-niemiecką.
Niemiecka policja zatrzymała grupę uchodźców irackich, którzy zostali przemyceni przez granicę polsko-niemiecką. Fot. Shutterstock
Polski rząd rękami i nogami broni się przed przyjmowaniem uchodźców, a tymczasem 40 Irakijczyków właśnie dobitnie pokazało, że wcale nie jest ich marzeniem zamieszkać nad Wisłą. Policja zatrzymała grupę uchodźców, którzy nielegalnie przekroczyli naszą zachodnią granicę.

Grupa uchodźców składała się z mężczyzn, kobiety i dzieci. Tuż po tym, gdy opuścili Polskę zatrzymała ich niemiecka policja. Wszyscy prawdopodobnie pochodzą z jednej rodziny i mieli nadzieję na odnalezienie swojego miejsca w Niemczech.

Co wcześniej robili u nas? Tego dokładnie nie wiadomo. Na razie trwa ustalanie ich personaliów. Faktem jest jednak, że jak już przed laty pisaliśmy w naTemat, uchodźcy nie chcą mieszkać w Polsce. Strażnicy graniczni opowiadali nam, jak zatrzymywani przez nich nielegalni imigranci płaczą, gdy dowiadują się, że ich wędrówka po Europie ma skończyć się w Polsce.

Zatrzymani przez niemiecką policje Irakijczycy mogą jednak mówić o szczęściu. Rzecznik policji w Görlitz zapowiedział, że 40 uchodźców nie zostanie odesłanych do Polski.

źródło: presseportal.de
Trwa ładowanie komentarzy...