Gwiazda "Gry o Tron" śpiewa o Polsce. Ostrzega przed grożącą nam katastrofą ekologiczną

Jaime z "Gry o Tron" śpiewa o wycince drzew w Polsce.
Jaime z "Gry o Tron" śpiewa o wycince drzew w Polsce. Screen z YouTube / TV2ZULU
Wycinka drzew Polsce poniosła się szerokim echem po całym świecie. Informacje o Puszczy Białowieskiej dotarły też do Danii. Kraj ze stolicą w Kopenhadze jest na szarym końcu Europy pod względem zalesienia. Duńczycy nie chcą, by podobna sytuacja spotkała Polskę.

W obronie Puszczy Białowieskiej stawali już "zwykli" aktywiści z Danii (i z wielu innych krajów). Tym razem do walki o przyrodę w Polsce rusza trio aktorów w piosence "Polen Smelter". Użytkownik reddita o nicku RamboCombo przetłumaczył fragment tekstu. Brzmi to po polsku strasznie głupio.
"Polen Smelter"
CO3

Właśnie zrobiłem film, i wczoraj wróciłem z powrotem.
I wtem, słyszę cichy głos Matki Ziemi,
Mówi nam, że temperatura rośnie,
I że nikt tak na prawdę tego nie rozumie
Mimo, że tajfuny odbierają ludziom całe dobytki.
Więc jeśli nie zaczniemy działać, znikną nam bieguny
Zarówno północny jak i południowy...
...A także na wschodzie i zachodzie!!!
Nie rozumiecie, że Polska się topi?
I zagrożenie jest realne
Jeśli nie zaczniemy reagować
Wszyscy Polacy zginą
Lecz Polska jeszcze wisi, na ostatnim włosku
I o ten włosek gra się toczy!

O czym więc śpiewa Nikolaj Coster-Waldau czyli serialowy Jaime Lannister z "Gry o Tron" i spółka? Bynajmniej nie o tzw. Lex Szyszko.

"Polen Smelter" czyli "Polska topnieje" to gra słów, a cała piosenka jest prześmiewcza. "Polen" faktycznie znaczy po duńsku Polska, ale to słowo ma też drugie znaczenie: bieguny Ziemi. Aktorzy są bardzo znani w swojej ojczyźnie, dlatego postanowili zaśpiewać pastisz protest songu w stylu "We are the World", by ocalić naszą planetę przed skutkami globalnego ocieplenia. W tym scenicznym wcieleniu, udają celebrytów ignorantów, którzy co prawda nie wiedzą, gdzie leży Polska, ale chcą walczyć w słusznej sprawie. Dlatego właśnie ostrzegają, że Polska topnieje.

Polen er ikke smeltet endnu. Se hele showet igen på TV 2 i morgen lørdag den 16. september kl. 21.15.

Opublikowany przez TV 2 ZULU na 10 września 2017
Piosenka może i jest nagrana w formie żartu (i w ramach akcji charytatywnej), ale słynny aktor włącza się też całkiem serio w działania proekologiczne. Pod tym adresem zbiera 50 tys. dolarów na wsparcie ONZ w projektach ratowania Ziemi.
Trwa ładowanie komentarzy...