"Odbudowujemy państwo teoretyczne”. Nawet minister Łapiński z Kancelarii Prezydenta pękał ze śmiechu po słowach Jakiego

Wiceminister Patryk Jaki zaliczył zabawną wpadkę w "Kawie na Ławie" w TVN24
Wiceminister Patryk Jaki zaliczył zabawną wpadkę w "Kawie na Ławie" w TVN24 Fot: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zaliczył zabawną wpadkę w programie Bogdana Rymanowskiego "Kawa na Ławę” w TVN24. W trakcie dyskusji o przyczynach nagłego zainteresowania prokuratury prof. Pawłem Królikowskim, zastępca Ziobry wypalił, że PiS "odbudowuje państwo teoretyczne". Wywołało to ogólną wesołość w studiu. Powstrzymać od śmiechu nie mógł się nawet minister Krzysztof Łapiński.

Co dokładnie powiedział Jaki? - Pamiętajcie państwo, że my odbudowujemy państwo teoretyczne i jeszcze wiele lat potrwa zanim naprawimy 28 lat zaniedbań – stwierdził.
Filmik z reakcją prezydenckiego ministra na słowa Jakiego szybko stał się hitem Twittera. "Reakcja Łapińskiego bezcenna” – napisał Przemysław Szubartowicz. "Są czasami takie rzadkie momenty, kiedy PiSiory nie kłamią” – dodał inny inny użytkownik.
Przypomnijmy, że słynnych słów o tym, że "państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje" użył Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska w rozmowie z Markiem Belką. Zostało to uwiecznione na nagraniach z tzw. afery podsłuchowej. Wypowiedź o "odbudowie państwa teoretycznego" w kontekście nagłych kłopotów prof. Królikowskiego z prawem i konfliktu między PiS, a prezydentem wokół ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS zabrzmiała co najmniej dwuznacznie.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca