Jerzy Trela jest ciężko chory. Nie przyjmuje już nowych propozycji zawodowych

Jerzy Trela, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, zmaga się z ciężką chorobą.
Jerzy Trela, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, zmaga się z ciężką chorobą. Jakub Ociepa/Agencja Gazeta
Jerzy Trela przestał przyjmować role, co najmniej przez rok nie zobaczymy go też na deskach teatru. Wszystko z powodu nawrotu choroby nowotworowej, z którą aktor raz wygrał już walkę 20 lat temu.

Nawrót nowotworu zdiagnozowano u Jerzego Treli niespełna rok temu. We wrześniu przeszedł operację, po której miał wrócić do zawodu aktora. Nie przyniosła jednak oczekiwanych rezultatów. Jak powiedziała "Super Expressowi" osoba związana ze Starym Teatrem w Krakowie, w związku z chorobą aktor postanowił wycofać się z życia zawodowego na co najmniej rok. Zrezygnował ze spektakli teatralnych, ma też ograniczać aktywność na innych polach.

Aktor w walce z chorobą jest pozbawiony wsparcia żony. Georgeta Trela zmarła pod koniec 2015 roku. Małżeństwo Trelów trwało pół wieku.

Jerzy Trela jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Podczas swojej kariery był na stałe związany z Krakowem. Występował w tamtejszym Teatrze Rozmaitości i Starym Teatrze. Jest znany z wybitnych kreacji aktorskich między innymi w "Dziadach" i "Wyzwoleniu".

źródło: "Super Express"
Trwa ładowanie komentarzy...