Korzystasz z durszlaka? Pewnie też robisz jeden błąd – inny sposób jest genialny

Okazuje się, że prawdopodobnie większość z nas nie wie, jak obchodzić się z durszlakiem, choć pozornie jest to bardzo proste.
Okazuje się, że prawdopodobnie większość z nas nie wie, jak obchodzić się z durszlakiem, choć pozornie jest to bardzo proste. Screen/Twitter/Daibella
Wydawałoby się, że nie ma prostszej rzeczy. To tylko pozory. Na Twitterze furorę robi zdjęcie, które pokazuje, jak wielu z nas ma problemy z pozornie banalną rzeczą, jaką jest bezpieczne i prawidłowe odcedzenie makaronu za pomocą durszlaka. Dowodem na to jest niesamowita popularność posta na Twitterze.

Jaki błąd robimy? Otóż okazuje się, że często po prostu łapiemy za garnek i wylewamy wodę z makaronem wprost do zlewu. To nieskuteczne, bo zawsze na dnie zostanie trochę wody.Jednak wychodzi na to, że zupełnie bez sensu utrudniamy sobie życie. Wystarczy włożyć durszlak do garnka wypełnionego makaronem i wodą i po prostu go przechylić. Na dnie zostanie sam makaron, całą wodę wylejemy do zlewu.

Ta prosta, wydawałoby się, rada, zyskała jednak w mediach społecznościowych niesamowitą popularność, bo post polubiło już na Twitterze ponad 80 tys. osób, a udostępniło niespełna 40 tysięcy. "Robiłem to źle całe moje życie”, komentowało wielu z nich.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...