Rodzina szukała jej przez 40 lat. Właśnie odkryto prawdę o zaginionej Polce – żyła na drugim końcu kraju

Policjanci z Puław odnaleźli kobietę, która zaginęła ponad 40 lat temu
Policjanci z Puław odnaleźli kobietę, która zaginęła ponad 40 lat temu 123RF/zdjęcie poglądowe
Ponad 40 lat temu 60-letnia mieszkanka gminy Baranów zaginęła w Wigilię Bożego Narodzenia. Do tej pory jej los pozostawał nieznany.

Okazało się, że mieszkanka Baranowa w Mazowieckiem dotarła aż do województwa kujawsko-pomorskiego. Tam umieszczono ją w placówce opiekuńczo-leczniczej, gdzie otrzymała nową tożsamość, z którą żyła aż do 2003 roku. Wtedy zmarła.

Zaginięcie kobiety jej rodzina zgłosiła w styczniu 1977 r. Była chora i wymagała stałej opieki. W 1998 roku poszukiwania zakończono. We wrześniu policjanci z Puław wrócili do sprawy. Ponownie przeanalizowali akta z 1977 roku. Okazało się, że kobieta tydzień po zaginięciu była na dworcu w Szubinie w dawnym województwie bydgoskim (obecne kujawsko-pomorskie). Wtedy jednak jej tożsamości nie udało się ustalić.

Kobietę umieszczono najpierw w szpitalu, a potem w domu opieki. Pracownicy placówki pamiętają kobietę. Mówili, że chciała, by zwracano się do niej "Jagusia". W rzeczywistości miała na imię Agnieszka, ale rodzina mówiła do niej właśnie "Jagusia". Policjanci z Puław pokazali rodzinie zdjęcia kobiety. Jej bliscy potwierdzili tożsamość.

źródło: Policja
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...