"Bo JFK wielkim Polakiem był". Aż trudno uwierzyć, jak wykorzystano słowa Kennedy'ego, żebyś się zaciągnął do WOT

JFK wzywa do zaciągania się w szeregi WOT.
JFK wzywa do zaciągania się w szeregi WOT. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Jeden z członków Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, młodzieżówki Platformy Obywatelskiej, opublikował na Twitterze list, wzywający do zaciągania się w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Aż trudno uwierzyć, że sparafrazowano w nim słowa Johna Kennedy’ego, żeby zachęcić do wstępowania w szeregi tej jednostki. Internet już się śmieje.

"Nie pytaj, co Polska może zrobić dla Ciebie, lecz co Ty możesz zrobić dla Polski" – pięknie brzmi, prawda? Nie wymyślił tego jednak rzecznik WOT, takie słowa padły przeszło 50 lat temu podczas przemówienia inauguracyjnego Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. Oczywiście w oryginale była mowa o Ameryce, nie o Polsce. Jednak na liście, którzy przyszedł do kandydata na żołnierza WOT wygląda to tak, jakby sam JFK wzywał do zaciągu.
Internauci nie mogli przepuścić takiej okazji – kpinom nie ma końca. Ktoś sparafrazował inne słynne zdanie JFK i napisał "Ich bin ein Warschauer". Ktoś inny podjął grę od zupełnie innej strony, przerabiając słowa hymnę niemieckiego na "Polska Polska ponad wszystko". Jeszcze jeden internauta przytomnie zauważył, że jeśli Kennedy był Polakiem, to wypadałoby spolszczyć jego nazwisko na Kenedi.
Pojawiły się oczywiście zarzuty, że samo pismo jest jedynie prowokacją i nikt z MON oficjalnie takich listów nie wysyła. Argumentują, że nie widać żadnej pieczątki, ani niczego, co by potwierdzało autentyczność dokumentu. SMD Warszawa zapewnia jednak, że wezwanie jest autentyczne.
Trwa ładowanie komentarzy...