Zapomnij o 500+. Marszałek Kuchciński obiecuje 4 razy tyle po uszczelnieniu systemu podatkowego

Marek Kuchciński zapowiada większe nakłady na cele społeczne.
Marek Kuchciński zapowiada większe nakłady na cele społeczne. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wygląda na to, że Polska już niedługo będzie krainą mlekiem i miodem płynącą. Marszałem Sejmu Marek Kuchciński zapowiada na Twitterze, że gdy tylko uda się uszczelnić system podatkowy, rząd będzie mógł przeznaczać cztery razy większe środki na cele społeczne niż w latach 2013-2015.

Można się było spodziewać, że im bliżej wyborów, tym więcej będzie tego typu wypowiedzi. Z drugiej strony marszałek Kuchciński zawiesił dziś poprzeczkę bardzo wysoko. Czy ktoś będzie miał odwagę obiecać jeszcze więcej?
Z tego, co marszałek napisał na Twitterze, można wysnuć wniosek, że jeśli tylko uda się uszczelnić system podatkowy, można będzie zapomnieć o programie Rodzina 500+. Zamiast niego na każde dziecko rząd będzie wypłacał dużo większe pieniądze, opieka społeczna dostatnie takie środki, że bezdomni i bezrobotni będą żyć godnie, i w ogóle Polska będzie krainą mlekiem i miodem płynącą. Na cele społeczne rząd będzie mógł przeznaczyć nawet cztery razy tyle środków, ile przeznaczała koalicja PO-PSL w latach 2013-2015.Ciekawe tylko, co na to powiedzą ekonomiści. Szczególnie ci, którzy od zawsze są przeciwni rozdawnictwu środków z budżetu w myśl zasady, że lepiej dać wędkę niż rybę. O tej powszechnie znanej prawdzie jednak Marek Kuchciński na Twitterze nie wspomina.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...