Lekarze rezydenci zawieszają protest głodowy. Dziś ma się odbyć spotkanie z premier Szydło

Lekarze rezydenci zdecydowali się zawiesić strajk.
Lekarze rezydenci zdecydowali się zawiesić strajk. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Długo wyczekiwane spotkanie premier Szydło z protestującymi lekarzami w końcu dojdzie do skutku. Rezydenci w akcie dobrej woli zdecydowali się zawiesić strajk głodowy do godziny trzynastej.

Z protestującymi lekarzami spotykali się przedstawiciele ministerstwa zdrowia i marszałek Sejmu Stanisław Karczewski. Nie osiągnięto porozumienia, choć po spotkaniu z rezydentami Karczewski zapewniał, że w gruncie rzeczy obie strony mówią o tym samym. Lekarze, którzy domagają się podwyżki płac, domagali się spotkania z premier Szydło. Cały czas słyszeli jednak, że do spotkania nie dojdzie, dopóki nie przerwą głodówki.

Wczoraj wieczorem doszło do spotkania protestujących z ministrem Kowalczykiem, który przekazał lekarzom list od premier Szydło. Kolejny raz pojawił się warunek, że do spotkania dojdzie wyłącznie w sytuacji, gdy zdecydują się przerwać protest. Tym razem lekarze uznali, że pojawiła się iskierka nadziei, podjęto więc decyzję, że dziś o ósmej rano strajk zostaje zawieszony. Z premier Szydło protestujący lekarze rezydenci mają się spotkać około godziny trzynastej.

źródło: dziennik.pl
Trwa ładowanie komentarzy...