"Chłopcy mają marsowe miny". Katarzyna Nosowska zaskakuje fanów – zespół Hey zawiesza działalność

Katarzyna Nosowska ogłosiła, że zespół Hey po 25 latach wspólnego grania zawiesza działalność.
Katarzyna Nosowska ogłosiła, że zespół Hey po 25 latach wspólnego grania zawiesza działalność. Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta
"To nie jest chwyt marketingowy" – zapewnia piosenkarka. Powód decyzji? "Czas sprawdzić i zobaczyć, kim jesteśmy kiedy nie jesteśmy z Heya, kim jesteśmy jako ludzie" – powiedziała piosenkarka. W listopadzie i grudniu zespół wyrusza w swoją – być może – ostatnią trasę. Zagra siedem koncertów pod hasłem "Fayrant Tour".

O tym, że nadszedł czas na zawieszenie działalności, Katarzyna Nosowska poinformowała w wieczornym wywiadzie dla Open FM. "Zespół na pewno przestanie grać po tych koncertach, na które serdecznie zapraszamy. Na pewno nie będzie grać przez jakiś czas. Na pewno nie będzie to króciutko (...). Ja uważam, że zespół wróci wtedy dokładnie, kiedy poczuje, że jest to moment odpowiedni, żeby powiedzieć coś bardzo ważnego" – wyjaśniła piosenkarka.
Katarzyna Nosowska

Teraz chłopcy mają marsowe miny, bo to ja wymyśliłam taką świetną koncepcję na ten czas. (...) Jest coś takiego jak osadzenie się w przyjemności. Mam świadomość tego, że przez 25 lat dla pewnej grupy publiczności, która w ogóle zdaje sobie sprawę z naszego istnienia, fakt, że istniejemy był swego rodzaju oczywistością. Tyle się dzieje, różni przychodzą, młodzi nagrywają, starci zawieszają, dużo się dzieje w polskiej muzyce – a Hey jest, po prostu jest. I zobaczenia Heya w skali roku była zawsze nieograniczona możliwość. (...) Ja pomyślałam, że zarówno to takie rozleniwienie w takim komforcie, że coś jest niezmienne dla publiczności, dotyczy również nas. Pomyślałam, że czas sprawdzić, jak to jest – w naszym wieku jest to odważna decyzja – puścić linę asekuracyjną.

Jak wyjaśniła Nosowska, chodziło jej o to, żeby zobaczyć, "kim jesteśmy, kiedy nie jesteśmy z Heya".

HEY i Katarzyna Nosowska teraz na żywo w Open FM! Pytajcie o co chcecie #AMA Nadajemy live ze studia Telewizja WP. 100% Hey - specjalny kanał radiowy w Open FM. Słuchaj na http://open.fm/play/177 lub w naszej aplikacji mobilnej.

Opublikowany przez Open FM na 12 października 2017
Z pewnością muzyków Heya zobaczymy za jakiś czas w innych projektach. Katarzyna Nosowska już wcześniej nagrywała albumy solowe, zaś basista Heya Jacek Chrzanowski od wielu lat gra jednocześnie w zespole Dezerter. Na razie Hey zaprasza na 7 ostatnich koncertów w listopadzie i grudniu.
Opublikowany przez HEY na 29 września 2017
Trwa ładowanie komentarzy...