"Jarku, znam cię osobiście. Twój brat napluje ci w twarz!". Wyjątkowe mocne słowa Frasyniuka do Kaczyńskiego

Władysław Frasyniuk w mocnych słowach przypomniał o tym, że Lech Kaczyński był innym człowiekiem niż Jarosław Kaczyński.
Władysław Frasyniuk w mocnych słowach przypomniał o tym, że Lech Kaczyński był innym człowiekiem niż Jarosław Kaczyński. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Legendarny opozycjonista Władysław Frasyniuk skomentował Marsz Niepodległości, podczas którego uczestnicy wykrzykiwali rasistowskie hasła, między innymi "biała Europa", "czysta krew" i "biała siła". Frasyniuk ocenił, że Jarosław Kaczyński stał się twarzą "rasistowskiego marszu".

Władysław Frasyniuk był gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w „Faktach po Faktach”. Mocnymi słowami zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego ws. Marszu Niepodległości, który odbył się 11 listopada. Krytykował brak reakcji Kaczyńskiego i rządu Beaty Szydło na rasistowskie hasła na marszu.– Jarku, znam cię osobiście. Niestety, stałeś się twarzą rasistowskiego marszu. Ten marsz ma twoją twarz. Ponosisz za niego pełną odpowiedzialność. Jak się spotkasz z bratem, to ci napluje w twarz, tak jak ten faszysta, który pluje w twarz kobiecie – powiedział Frasyniuk w "Faktach po Faktach".

Frasyniuk ocenił, że choć większość maszerujących to nie faszyści i rasiści, to przyzwoity człowiek powinien zareagować w obliczu rasistowskich haseł. Jego zdaniem, rząd Beaty Szydło powinien był zareagować już 11 listopada, a nie wtedy, gdy media z całego świata pokazały Polskę jako kraj faszystów.

Podczas Marszu Niepodległości jego uczestnicy wykrzykiwali liczne rasistowskie hasła, np. "biała Europa", "czysta krew", "biała siła". Do jednej z zatrzymanych kobiet, które próbowały zablokować przejście marszu, policja miała zwrócić się słowami „siadaj k***o. Policja nie chciała potwierdzić tej wersji zdarzenia. Policjanci skonfiskowali też baner Obywateli RP pod zarzutem propagowania faszyzmu. Na banerze poza napisem "Warszawa zhańbiona" miały znajdowac się dwa zdjęcia: pochodu faszystowskiego z lat 30. oraz ONR-owców wykonujących faszystowskie pozdrowienie.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...