Europoseł PiS Krasnodębski ma pomysł, jak uczcić geniusz prezesa Kaczyńskiego. "Wielki pomnik w Warszawie"

Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski proponuje pomnik Jarosława Kaczyńskiego
Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski proponuje pomnik Jarosława Kaczyńskiego Fot. screen z RMF24.pl
Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski był gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Dziennikarz miał problem, by uzyskać od niego odpowiedzi na zadane pytania. Polityk rozkręcił się pod koniec, gdy mówiono o geniuszu Jarosława Kaczyńskiego. Jak stwierdził, jest przekonany, że w Warszawie kiedyś stanie "wielki pomnik" prezesa PiS.

Pierwsze kilka minut rozmowy Krasnodębskiego z Mazurkiem to dość kuriozalna sytuacja. Dziennikarz utyskiwał, że minęły cztery minuty, a europoseł PiS nie odpowiedział wprost na żadne pytanie. Był pytany m.in. o to, czy jego zdaniem Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem. Krasnodębski migał się, mówiąc, że on nie jest tu decyzyjny. W końcu potwierdził, że chętnie widziałby Kaczyńskiego na miejscu Beaty Szydło.– Uważam że to trudna decyzja. Wszyscy sobie zdajemy sprawę dlaczego jest trudna. Po pierwsze, wszyscy wiemy jak wybitnym politykiem jest premier Szydło i niewątpliwie gdyby taka rekonstrukcja nastąpiła, to zawsze ją – i myślę że też wielu Polaków – chciałoby żeby ona była w polskiej polityce, odgrywała istotną rolę – mówił Krasnodębski.

Ciekawy był fragment rozmowy o pomyśle zburzenia Pałacu Kultury w Warszawie. Europoseł PiS przyznał, że nie jest zwolennikiem tej opcji, a zmieniłby jedynie "pewne elementy". Mazurek zapytał go wtedy, czy na iglicy Pałacu mógłby pojawić się posąg Jarosława Kaczyńskiego. Krasnodębski zupełnie na serio zaczął rozważać taki pomysł.

– Na pewno będzie wielki pomnik Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie – stwierdził, zastrzegając, że jeszcze "nie teraz". Dodał, że być może będzie zabiegał o to jego wnuk (którego jeszcze nie ma). – Jarosław Kaczyński ukształtował ostatnie 25-lecie – skwitował polityk.

Pytany o to, komu jeszcze należy się pomnik, wymienił m.in. poetę Jarosława Marka Rymkiewicza (znanego np. ze "smoleńskiej twórczości").
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...