"Gdzie jest podpis premiera?". To zdjęcie prezydenckiego doradcy zdaje się mówić wszystko o zapowiadanej rekonstrukcji

Gdzie jest podpis premier rządu?
Gdzie jest podpis premier rządu? Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Dziś w Sejmie prezydent Andrzej Duda złożył pamiątkową księgę stanowiącą swoistą listę obecności uczestników Zgromadzenia Narodowego, którzy wysłuchali jego orędzia z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. I lista tych, którzy podpisali się jako pierwsi zdaje się pokazywać całą prawdę na temat pozycji premier Beaty Szydło i jej przyszłości.

W księdze podpisali się wszyscy posłowie i senatorowie. Zdjęcie przedstawiające długą kolejkę do złożonej w holu Sejmu księgi pamiątkowej przypomina kolejki z PRL, gdy do sklepu mięsnego przywieziono kubańskie pomarańcze. Zwyczajowo w takiej sytuacji na pierwszej stronie podpisują się najważniejsze osoby w kraju. Nie inaczej było i tym razem, jako pierwszy złożył swój podpis prezydent Andrzej Duda, za nim marszałkowie Sejmu i Senatu.
Wypadałoby, żeby kolejny wpis należał do premier Beaty Szydło. Tymczasem pod podpisem Stanisława Karczewskiego kolejny widzimy podpis Mateusza Morawieckiego, o którym od kilkudziesięciu godzin mówi się, że ma zastąpić Szydło na fotelu premiera. Przypadek? Można byłoby tak przypuszczać, gdyby fotografii z tym zestawem podpisów szybko nie opublikował w sieci wpływowy doradca prezydenta Marcin Kędryna.
Jeśli ktoś pomyślał, że Beata Szydło podpisała się zaraz za Morawieckim, to jest w błędzie. Poniżej podpisu (wice)premiera Morawieckiego widnieje bowiem podpis szeregowego posła Jarosława Kaczyńskiego. Gdzie podpisała się premier? Tego niestety zdjęcie zamieszczone przez prezydenckiego urzędnika nie wyjaśnia.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...