Poznaliśmy następcę Macierewicza. Ujawniono nominacje w kluczowych ministerstwach

Antoniego Macierewicza miałby zastąpić Mariusz Błaszczak - podaje dziennikarz Radia Zet.
Antoniego Macierewicza miałby zastąpić Mariusz Błaszczak - podaje dziennikarz Radia Zet. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
W samo południe wszystko ma być jasne. Tymczasem dziennikarze podają coraz to nowe nazwiska polityków, którzy mieliby objąć kluczowe resorty w wyniku rekonstrukcji. Najnowsze doniesienia – jeśli okazałyby się prawdziwe – pokazywałyby, jak ogromny jest wpływ Nowogrodzkiej na obsadę gabinetu.

Dziś o godzinie 12 ma zostać ogłoszony skład nowego, przebudowanego rządu Mateusza Morawieckiego. Konrad Piasecki, który prowadzi rozmowy z politykami w Radiu Zet, dotarł do nazwisk nowych ministrów. Według jego informacji, poza tym, że Mariusz Błaszczak ma zostać szefem MON, pojawiają się jeszcze trzy inne przypuszczalne nazwiska nowych ministrów. Joachim Brudziński ma zostać w miejsce Błaszczaka ministrem spraw wewnętrznych, Łukasz Szumowski ma objąć ministerstwo zdrowia, natomiast Jacek Czaputowicz – ministerstwo spraw zagranicznych.
Wczoraj płynęły sprzeczne doniesienia na temat obsady stanowiska szefa MSZ. Jedna rzecz jest niezmienna: to ma być koniec Witolda Waszczykowskiego. Dementowano wcześniejsze informacje o tym, że następcą będzie Krzysztof Szczerski. Według "Faktu" nowym szefem MSZ miałby być Konrad Szymański, natomiast Telewizja Polska podała, że Waszczykowskiego zastąpić ma Jacek Czaputowicz, który obecnie pełni funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.O tym, że Mariusz Błaszczak zastąpi Antoniego Macierewicza, mówiło się już przed miesiącem. Wówczas jednak powołany został rząd w starym składzie - tylko z nowym premierem.

źródło: Radio Zet
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...